Senzace! Opavu zesměšnili "búrem"

Pardubice - II. fotbalová liga: Pardubice zářily, soupeře nenechaly dýchat. Dvakrát se trefil Dittrich

3.9.2012

Slezský FC Opava - FK Pardubice 1:5Foto: DENÍK/František Géla

Čistá práce! Pardubice zašlapaly Opavu do země.

Že byla před pátým kolem v krizi? To je nic oproti tomu, kde je teď. Svědíkův tým ji vyškolil pěti góly.
Od pondělí v Opavě nastupuje jako hlavní kouč expříbramský David Vavruška a práce bude mít před sebou asi tunu a půl.
Východočeši totálně rozmetali nakyslé ovzduší, které se nad nimi po posledních dvou zápasech, kdy získali jenom jeden bod, vznášelo.
Na Pardubické střídačce bylo veselo už po jedenácti minutách. Hosté vedli už 2:0. Chybu domácího gólmana nejprve potrestal Dubský, po něm se trefil Dittrich. „Těžili jsme z výborné produktivity. V první půlce jsme snad kromě dvou šancí dostali všechno do branky," zářil spokojeností střelec druhého gólu.

Třetí zásah do opavského sebevědomí přidal Tomáš Prorok, zkušený bek, který ohromně toužil napravit svůj nevydařený výkon s Varnsdorfem. Plán vyšel. Jeho gól ze 33. minuty, kdy trefil míč k tyči, byl jenom bonus navíc.
Pardubice soka ničily i po pauze. „Chtěli jsme, aby hra byla stejná jako v první půlce. Hrozilo, že kdybychom dostali gól, mohl se obraz hry změnit," vykládal Dittrich. Střelba se jeho druhým zásahem a brankou Norka zastavila až na cifře 5:0 pro hosty.
Opava se dočkala až v poslední minutě. Neradovala se. Pardubice ji oškubaly jako nebohé kuře.

Jan Pejša, trenér Opavy: „Náš výkon byl ostudný. Chci se omluvit všem, co na fotbal přišli. Připadalo mi to, jako by hráči tahali železnou kouli na noze za sebou."

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Cestu za vítězstvím nám usnadnily dva góly, které jsme dali na začátku zápasu. Věděli jsme, že Opava jde do utkání s tím, že ho musí vyhrát, a šla do něj pod tlakem. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky, které se nám dařilo proměňovat."

Opava  –  Pardubice 1:5

Fakta – branky: 90. Metelka – 11. a 67. Dittrich, 8. Dubský, 33. Prorok, 59. Norek.
Rozhodčí:  Hrubeš – Mencl, Pilný.
ŽK:  Dohnálek –  Norek, Petrus, Hundák, Řezníček.
Diváci: 1 375.
Poločas: 0:3.

Sestavy:
FC Opava: Novák – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Wirth (46. H. Prokeš) –  Metelka – Partyš, Sedláček, Schaffartzik – Ficek (60. Lokša) – Radzinevičius (70. Žmolík).
FK Pardubice:  Shejbal – Přibyl, Němeček, Prorok, Norek – Hundák (86. Kakrda), Dubský, Řezníček (72. Jeřábek), Dittrich (82. J. Sklenář), Javůrek – Petrus.

Autor: Pavel Ryšavý

3.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
Extraligový duel Chomutov - Pardubice.
8

Pirát Vondrka znovu udeřil a vzal body Dynamu

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Lázně Bohdaneč - Maminka s malým chlapcem skončili s autem v příkopu a následně v nemocnici.

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Pardubice - Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl pardubickou Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku basketbalové NBL.

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.