Dva různé zápasové scénáře si ve středeční dohrávce 5. kola FNL vyzkoušeli fotbalisté Pardubic. Nejdříve ten příznivý, když po devíti minutách vedli ve Znojmě 2:0. Jenže domácí rychle vyrovnali a ve druhém dějství stav otočili. Zpackaný druhý poločas podtrhla neproměněná penalta a červená karta.

Plán znojemského trenéra Radima Kučery na ukončení nepříznivé bilance nakonec vyšel. Znojmo vyhrálo nad Pardubicemi poprvé po čtyřech letech.

„Velmi dobrý vstup a vedení 2:0 nás totálně uspokojilo. Po vyrovnání Znojma se hra zklidnila, jenže nám se nevydařil nástup do druhého poločasu. Soupeř nás zlomil a vyhrál zaslouženě," okomentoval průběh zápasu trenér Pardubic Jiří Krejčí.
Zlomové pro vývoj zápasu podle něj bylo vyrovnání na 2:2. „Klíčový byl gól Rybičky, to naše hráče zlomilo psychicky. Začínalo se od začátku, ale druhý poločas nám nevyšel," dodal pardubický trenér.

„Nedokážu si to vysvětlit. Vstoupili jsme perfektně do zápasu, ale pak si nechali dát hloupý gól na 1:2. Soupeř se chytil, vypadli jsme ze hry, neměli jsme odražené míče," řekl kapitán Jan Jeřábek, jehož penaltu v 74. minutě domácí gólman Doleček vystihl.

NEPORAŽENÁ OPAVA

Rychle zapomenout, jiný recept neexistuje. Již v sobotu hrají Pardubice doma proti Opavě. Klub ze Slezska zatím odehrál ve FNL čtyři zápasy a ani jednou neprohrál. Vydařený úvod mu zajistil současnou třetí pozici. Naopak ztrátou pro Opavu je absence Zdeňka Pospěcha, vůdčí osobnosti týmu. Bývalý reprezentant je po operaci s kolenem. Před týdnem Opava v přípravném utkání podlehla 1:5 prvoligovému Slovácku.

Vzhledem k tomu, že bude Pardubicím zítra chybět ve Znojmě vyloučený brankář Milan Knobloch, nastává před duelem s Opavou brankářský rébus. Druhý gólman Jan Stejskal je totiž na marodce. Dalším v pořadí pak je Štěpán Hrnčíř, jenž kryl ve Znojmě záda Knoblochovi. Pro další variantu by museli trenéři sáhnout do dorosteneckého týmu.