Libišany – Rosice n. L. 5:1
Richard Polák, trenér Libišan: „Do prvního utkání v I. B třídě jsme vstoupili velmi dobře. V prvních dvaceti minutách jsme si vytvořili čtyři šance. Nastřelili dvě tyčky a dali exkluzivní gól z půlky hřiště. Pak jsme své vedení zvýšili, ovšem soupeř snížil. Začátek druhého poločasu už byl vyrovnanější. Rosice zlobily a vypracovaly si dvě příležitosti ke vstřelení branky. Definitivním zlomem v utkání se stal náš třetí gól. Po něm už existovalo na hřišti jediné mužstvo, a to naše. Výsledek 5:1 je pro soupeře ještě milosrdný. Přehrávali jsme ho kombinační hrou, kdy kolikrát nestíhal. Chválím celý kolektiv."
Petr Čihák, trenér Rosic: „Libišany byly v tomto zápase lepší. První dva góly jsme dostali po našich zbytečných chybách v rozehrávce, čímž jsme soupeře dostali na koně. Domácí si vytvořili šance, které ale neproměnili. Pak naše zaváhání dokázali potrestat. Nám se povedlo snížit a za stavu 1:2 jsme měli i šanci na vyrovnání, ale brankář nás vychytal. Ve druhém poločase zase přišla zbytečná ztráta a další inkasovaný gól. Plusem bylo, že jsme to nezabalili a snažili se hrát až do konce. Musím zopakovat, že Libišany v tomto složení jsou fotbalově někde jinde."

Chroustovice – Mateřov 2:5
Jiří Hruška, trenér Starého Mateřova: „Po vyrovnaném úvodu si domácí vytvořili dvě pohledné akce, ze kterých vstřelili dvě branky. Naštěstí vzápětí korigoval stav přesnou hlavičkou Janeček. V závěru prvního poločasu jsme převzali otěže a otočili na 3:2 v náš prospěch. Vyšel nám i nástup do druhé půle, kdy jsme po brejku přidali další gól. Stejná situace se opakovala při naší páté trefě. Kromě týmu musím pochválit také našeho dvanáctého hráče. Fanoušci Mateřova totiž dorazili do Chroustovic v hojném počtu."

Řečany n. L. – Mnětice 2:1
Jiří Kočí, trenér Řečan: „Spokojenost panuje pouze se třemi body. Jinak to bylo velké trápení. Hodně jsme kazili jednoduché přihrávky, měli jsme pomalý přechod z obrany do útoku a naše koncovka byla přímo žalostná. To co jsme schopni neproměnit je opravdu umění… Z mnoha šancí jsme se ujali vedení po ukázkovém průniku M. Tichého a jeho výborné přihrávce. Soupeř hrál jednoduše, nakopával dlouhé míče za naše obránce a s jeho rychlými útočníky jsme měli velké problémy. V 90. minutě jsme přidali druhý gól po pěkném sólu Banka. Ale hned z protiútoku jsme hostům svým lajdáctvím darovali penaltu. A to nebylo vše, po závaru před naší bránou jsme mohli inkasovat podruhé. Nevyhrál lepší, ale šťastnější. Hráče mohu pochválit za bojovnost."
Martin Turek, sekretář Mnětic: „Soupeř předváděl lepší fotbal, nicméně my jsme herní nedostatky doháněli bojovností. Vytvořil si více šancí, ale nedokázal je realizovat. Bohužel, oba góly v naší síti pramenily z naší laxnosti. Rovněž my jsme si v obou poločasech vypracovali několik slibných příležitostí ale zklamali jsme ve finální fázi. V samotném závěru jsme snížili a těsně před konečným hvizdem jsme ze dvou metrů překopli prázdnou bránu. Kluky za výkon chválím. Byl jsem mile překvapený, jak za to vzali. Pokud se nám vyhnou zranění, což se v Řečanech nestalo, neviděl bych to s Mněticemi v letošní sezoně tak černě…"

Sezemice – Dobříkov 1:3
Ondřej Kumpan, trenér Sezemic: „Vstup do sezony, navíc o pouti, se nám stejně jako vloni nevydařil herně ani výsledkově. Jenže oproti té minulé je z různých důvodů obměněna více než polovina základní sestavy. A to se muselo projevit. Kluky chválíme za snahu, ale kombinace nám skřípala. Chyběla větší fotbalovost, kompaktnost a odvaha jít do koncovky. I přesto jsme si nějaké šance vypracovali, ovšem bez gólového efektu. Dobříkov naopak naše chyby v obranné fázi potrestal. Máme na čem pracovat. Čeká nás náročný podzim, v tuto chvíli s jediným cílem: vyhnout se bojům o záchranu."

Rohovl. Bělá – Sruby 1:0
Jaroslav Novák, trenér Rohovládovy Bělé: „Jsem rád, že jsme první utkání sezony zvládly za tři body. Na druhou stranu mě trochu děsí neproměňování nejvyloženějších šancí, kterých v tomto zápase bylo na tucet a opět malá účast hráčů na utkání. Vždyť k dispozici byl na lavičce pouze druhý brankář. Soupeř hrál bojovně, zvláště ve druhé půli měl možnosti k vyrovnání. Podržel nás ale skvělým výkonem brankář. Zápas byl až zbytečně dramatický. Kdybychom Srubům odskočili na dva góly, věřím, že by skóre ještě narostlo v náš prospěch. Pochvalu si zaslouží všichni, zvláště pak obranná čtveřice."