Rosice n. L. – Sezemice 3:4
Petr Čihák, trenér Rosic: „Máme za sebou bláznivý zápas. Třikrát jsme vedli, ale nakonec jsme si nechali dát góly po školáckých chybách. Úvod utkání pro nás přitom nevyzněl špatně. Dostali jsme se do vedení, jenže další příležitosti jsme nevyužili. Nedůsledností v naší obranné hře jsme soupeři dovolili dvakrát vyrovnat. Při třetí brance zase záložníci nepokryli hráče před velkým vápnem. Takové věci by se neměly stávat. Sezemice nás pak přehrály. Za bojovnost a nasazení si vítězství zasloužily. S takovou obrannou činností celého týmu, jakou jsme v derby předvedli, se vyhrát nedá."
Petr Málek, vedoucí mužstva Sezemic: „První poločas vyhecovaného derby nám moc nevyšel. Nejen na hráčích byla k vidění značná nervozita. Naopak Rosice byly aktivnější, dařilo se jim kombinačně. Dostávaly se často před naší bránu, protože nám hořely kraje obrany. Ještě někdy v 55. minutě jsem moc nevěřil, že bychom si mohli odvézt alespoň bod, pro který jsme si přijeli. Pak ale začali domácím docházet síly a od 70. minuty se jelo podle naší režie. Nejenže jsme vyrovnali, ale vstřelili jsme i vítězný gól. V posledních deseti minutách soupeř odpadl úplně. Kromě toho, že jsme ho přehráli po fyzické stránce nám hodně pomohli sezemičtí fanoušci. Do Rosic jich dorazilo snad sto a ty domácí evidentně překřičeli."

Mnětice – Řečany n. L. 0:3

Martin Turek, vedoucí mužstva Mnětic: „V prvním poločase hosté jednou jedinkrát vystřelili na naší branku a rovnou skórovali. My jsme na rozdíl od nich nedokázali nabídnuté příležitosti zužitkovat. Největší naší příležitostí mohla být evidentní penalta, kterou ale hlavní rozhodčí s ledovým klidem neodpískal. Po většinu druhé půle jsme soupeře drželi na jeho polovině, ale nedokázali jsme se prosadit až do finální koncovky. No a když jsme hru vzadu otevřeli, tak nás Řečany dvakrát potrestaly z brejků."
Jaroslav Křivka, trenér Řečan: „Sobotní vinobraní se hráčům velice líbilo. To bylo poznat i na srazu před odjezdem k zápasu. Jejich rozvernost mě v autobuse přiváděla takřka k šílenství (otírá si čelo). Naštěstí se mi podařilo kluky v kabině přehodit na jinou vlnu, tak aby se začali soustředit pouze na utkání. Vstup se nám podařil nadmíru dobře, když se Michael Moravec rozeběhl a po dlouhém sprintu napálil nechytatelně míč z zhruba dvaceti metrů do brány. Domácím chyběla řada opor a my jsme to dokázali využít a skóre ještě navýšit. Zisk těchto tří bodů je pro nás velice důležitý."

Přelouč B – Luže 1:2
Michal Strnad, trenér Přelouče B: „Proti prvnímu týmu tabulky jsme odehráli kvalitní utkání. Chtěl tým pochválit za bojovnost a nasazení. Soupeře jsme v podstatě k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Naše šance však zůstaly bez gólového vyjádření. Zápas směřoval po proměněných penaltách na každé straně k remíze. Jenže po zbytečném faulu na naší polovině a následném trestném kopu, nás soupeř gólem pět minut před koncem vrátil do reality. Bohužel, to štěstíčko, které se nás drželo v loňské sezoně, teď někde odpočívá. Tak jen doufám, že se brzy vrátí…"

Vys. Mýto – Roh. Bělá 3:2
Jaroslav Novák, trenér Rohovládovy Bělé: „Rezervě vyšlo v první půli úplně vše, na co sáhla. Po třech výstavních a nechytatelných střelách z dálky vedli domácí mladíci po poločase 3:0. Po přestávce jsme přeskupili řady a hráli více na riziko. Soupeře jsme, až na malé výjimky, nepustili na vlastní polovinu. Dali jsme v 56. a 59. minutě dva slepené góly, nastřelili břevno i tyč, měli další tři gólové příležitosti, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Přestože jsme odjížděli do Vysokého Mýta v silně slátané sestavě, opět ve dvanácti, kluky je potřeba znovu pochválit za to, že i za tak nepříznivého stavu nesložili zbraně. A snažili se až do závěrečného hvizdu o bodový  zisk."

Dobříkov – Holice B 5:3
Daniel Tocháček, vedoucí mužstva Holic: „V první půli jsme byli lepší a zaslouženě také vedli. Po přestávce se projevila naše nezkušenost. Nadávali jsme šance a pak nás dostihla únava, protože někteří kluci měli v nohách dopolední zápas áčka. Soupeři se podařilo otočit vývoj skóre a vedení udržel až do konce."

Tomáš Rais