Tři, dva, jedna, start. V sobotu zahájí druhá polovina fotbalové I. B třídy skupina A. Jak se na ní připravovali zástupci Pardubicka? S jakým cílem jdou do jarní premiéry?

SK 1. FC Mikulovice (11. místo, 11. bodů) – AFK Chrudim (4., 23 b.). Na podzim: 1:2. Hraje se v sobotu od 15 hodin.
Zdeněk Formánek, trenér Mikulovic: „Příprava, kterou jsme záhajili na začátku roku, nebyla tak intenzivní jako v předchozích sezonách. Bylo to dané tím, že nemáme k dispozici dostatečný počet hráčů. Trénovali jsme v hale, ze které jsme postupně přecházeli ven. Z důvodu nedostatku sněhu jsme neabsolvovali žádné soustředění. Zúčastnili jsme se Dřenického poháru, kde jsme skončili na sedmém místě. Toto umístění však nelze brát jako bernou minci naší připravenosti, neboť jsme hráli v kombinované sestavě. Kompletní jsme za celou zimu nebyli ani v jednom případě.
Jedním se soupeřů byla také chrudimská rezerva, se kterou vstupujeme do jarních odvet. Prohráli jsme sice 1:3, nicméně zápas měl kvalitu. Do každého utkání jdeme s cílem neprohrát a ne jiné to bude proti Chrudimi. Na konci soutěže bude rozhodovat každý bod.“

TJ Paramo Pardubice (7., 20 b.) – SK Chroustovice (10., 12 b.). Na podzim: 2:2. Hraje se v neděli od 15 hodin.
Milan Nerad, trenér Parama: „Do zbraně jsme zaveleli hned 3. ledna. Tři neděle jsme trénovali v hale. Od konce ledna pak na střídačku hala, venek. Zaměřili jsme se na běhání. Pro přípravné zápasy jsme volili silnější soupěře. Například se Skutčí jsme po vyrovnaném průběhu prohráli 0:2 a s Heřmanovým Městcem remizovali 2:2, když jsme ztratili výhru v samotném závěru.V přípravě jsme zkoušeli Vašíčka z Valů, ale tamní vedení nakonec nechtělo o jeho odchodu slyšet. Bohužel nevyšel ani Turanský, který se rozhodl dohrát sezonu ve Ždánicích.
Po neobvykle úspěšném podzimu, chceme o definitivním klidu rozhodnout hned zkraje jara. Nic jiného než tři body ze zápasu s Chroustovicemi nepřipadá v úvahu. Máme spočítáno, že k záchraně by mělo stačit devět bodů.

AFK Horní Jelení (8., 18 b.) – TJ Mezilesí Načešice (1., 32 b.). Na podzim: 3:3. Hraje se v neděli od 15 hodin.
Slavomil Bachura, trenér Horního Jelení: „Přípravu jsme zahájili zkraje ledna. Dvakrát týdně jsme obsadili halu a v neděli jsme chodili běhat. Její součástí bylo také čtyřdenní soustředění v domácích podmínkách. Přípravné zápasy jsme odehráli jak na umělé trávě tak na přírodních terénech. Nejdříve s týmy z nižších soutěží, a poté se stejně srovnatelnými, ovšem z Orlické I. B třídy. Směrem k brance soupeře jsme neměli velké problémy, ovšem vzadu to skřípalo. Také proto máme v úmyslu angažovat Josefa Zemana, který se nevešel do divizního kádru v Holicích.
Na úvod jara nás nemohl čekat lepší rozjezd. Hostíme lídra tabulky. Hlavním úkolem bude znepříjemnit život M. Jiráskovi na hrotu. Zápasu se už nemůžeme dočkat. Načešice patří k týmům, které chtějí hrát fotbal, což nám v našem prostředí vyhovuje. Zřejmě se budu muset obejít bez záložníka Rejnuše, který si pošramotil klíční kost. Samozřejmě, že myslíme na výhru, ovšem budu spokojen i s bodem.“

FK Proseč (3., 24 b.) – FK Přelouč (14., 8 b.). Na podzim: 2:3. V neděli od 15 hodin.
Jiří Novotný, vedoucí mužstva Přelouče: „Kluci se hlásili do přípravy 4. ledna. Průvodním a velmi potěšitelným znakem letošní přípravy na jaro byla velká účast. To v minulosti nebývalo. Trenovali jsme v hale i venku. Přímo v Přelouči jsme si udělali dvě víkendová soustředění, při kterých jsme kladli důraz na intenzivní trénink. Prakticky od začátku přípravy vše směřujeme k záchraně, a tak jsme převážně volili silnější soupeře. Na turnaji Pamako jsme sice všechno prohráli, ovšem herně jsme s týmy z vyšších souteží nepropadli.
Cíl pro utkání v Proseči je jasný. Nemůžeme se ohlížet že soupeř je třetí, od prvního kola musíme pomýšlet na výhru. Samozřejmě, že i bod ze hřiště favorita by měl svojí cenu. Do utkání již nenastoupí Beneš, který je na zahraniční pracovní stáži. Naopak do sestavy můžeme zařadit Horynu, který u nás hostuje z SK Chrudim.“