V sobotu dopoledne přijede do Pardubic (10.15). Špatná zpráva pro Východočechy? 
'Začala se rozjíždět. Má sílu, jeho hvězdám se daří.

„Přirozený respekt máme ke každému soupeři. Opava samozřejmě navíc ve svém kádru má hráče s velmi zajímavou fotbalovou historií. Tohle mužstvo má ty nejvyšší ambice," tuší těžké pořízení pardubický kouč Jiří Krejčí.

Ještě v minulé sezoně měla Opava v kádru jednoho Pospěcha. Teď má pro jistotu dva. Bundesligou otřískaný Zdeněk řídí defenzivu. Buldok Zbyněk zase má v popisu práce drtit obrany a střílet góly.

S Nemanjou Kuzmanovičem tvoří hodně nebezpečný pár. „Oba jsou typologicky úplně rozdílní, Kuzmanovič je rychlý, Pospěch zase silný ve vápně. Nejde ale jenom o ně, celkově nás čeká hodně silný soupeř," varuje své hráče Krejčí.

Děsí hlavně Pospěchova bilance – 5 startů, 3 góly. Útočný desperát si rozhodně zaslouží osobní dohled, především při standardních situacích. Nejvíc se o něj bude při hře starat vysoký stoper Filip Kopřiva. 
Užije si… „Na silné hráče soupeře při standardkách vždycky určíme někoho, kdo je má bránit osobně. Filip Kopřiva zrovna hraje ale prostor, ještě uvidíme, jak si s tímhle poradíme," neprozradí taktické plány Krejčí.

Ten musel svůj tým dostávat z menší deprese. Pardubice před týdnem prohrály na hřišti předposledního Vyšehradu 0:1. Ztráta bolela hlavně kvůli velkému množství zmařených tutovek. „Na začátku týdne zklamání ještě na hráčích vidět bylo. Už je to ale v pořádku, teď je to pro nás historie, musíme se dívat do budoucnosti," plánuje kouč, který svým svěřencům také řekl svoje. Ale nějaké překotné škatulata v základní jedenáctce nechystá: „Spokojený jsem nebyl, to je pravda. Ale zase nemám ve zvyku někoho odstřelit jen kvůli tomu, že jednou zklame. Jestli některé změny nastanou, tak minimální," poukázal Krejčí.

Hlavně si přeje, aby i přes podzimní plískanice do areálku Pod Vinicí konečně dorazila silnější návštěva: „Přijede atraktivní soupeř a lidi přijdou, tohle si říkáme vždycky a zatím to tak není. Navíc produkujeme celkem atraktivní fotbal doma i venku… Je škoda, že si za námi nenajdou cestu v hojnějším počtu."