Hosté vstoupili do utkání dobře a eliminovali počáteční nápor soupeře, Do první vážnější šance se dostali hosté, když z dálky pálil Fikejz a jeho pokus skončil na břevně. Hosté dobře kombinovali a byli lepším mužstvem. Pohlídali si standardní situace soupeře, který znovu usiloval o nakopávané balóny, ale na tento herní styl byli svěřenci trenér Martina Svědíka připraveni. Vedoucí gól padl po standardce, když D. Hudec skluzem otevřel u zadní tyče skóre utkání a domácí znervózněli. Přidali na důrazu a v poslední minutě první půle byl blízko vyrovnání. To Dostál se trefil pouze do spojnice břevna a tyče. Po změně stran se ale domácí dočkali. Po jedné z mnoha standardek došlo ve vápně před Schejbalech k nepřehledné situace a sudí Šob nařídil penaltu. To Dostál proměnil – 1:1.

Hosté však bleskově šli znovu do vedení, po rohu totiž skóroval hlavou střídající Petrus, a to byl asi rozhodující moment zápasu. Taktickou hrou již pardubický celek skóre uhájil a to ještě měl další šanci hbitý Petrus, jehož pobyt na hrací ploše dělal domácím značné problémy.

Fakta – branky: 60. Dostál z pen. – 35. Hudec, 63. Petrus
Rozhodčí: Šob (Hradec Králové)