Nejste lepší, vyhrajete. Jste lepší, nevyhrajete. Je to vyrovnané, prohrajete. Jste horší neprohrajete. A pak hledejte ve fotbale spravedlnost… Všechny tyto situace potkaly naše zástupce ve čtvrtém dějství přeboru. Plný bodový zisk si připsaly pouze Živanice.

Živanice – Hlinsko 2:0
Petr Rejman, trenér Živanic: „Soupeř začal výborně. Nejdříve Hlouš vychytal Cacha a Vácha zblízka přestřelil. Pak se hra vyrovnala a přicházely i naše šance. Gorol zahrával trestný kop a dorážku Michala gólman se štěstím vykryl. Chvíli na to šel sám na bránu Kořínek po něm Urbanec, ale díky brankáři zůstalo konto hostů čisté. Ve 33. minutě dal Gorol pěknou přihrávku za obranu, Kořínek šikovně přehodil brankáře a my se ujali vedení. Hosté se začali tlačit do útoku, ale stihli do poločasu jenom povedenou střelu Sadílka, se kterou si Hlouš výtečně poradil.

Druhá půle začala hlineckým náporem, ovšem Cach nebyl v nájezdu na Hlouše úspěšný. Hrál se oboustranně výborný, útočný fotbal. V 72. minutě byl při obcházení brankáře podtržen Kořínek a Mocanu proměnil nařízenou penaltu. Hosté se vrhli do útočení a po střele Kovaříka zvonila tyč naší brány. Vzápětí Gorol obešel gólmana, ale jeho střela skončila také na brankové konstrukci. V závěru Hlinsko mocně tlačilo. Vácha  si troufl na blafák Hloušovi,  nicméně opět trefil tyč. Zápas to byl naprosto vyrovnaný. Hosté mohou litovat neproměněných šancí, které je připravily o zisk. Pochvalu zaslouží celý tým. Vyzdvihl bych výkony Hlouše, Michala a hlavně mladého Kořínka."

Přelouč – Polička 0:0
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Naše zápasy si jsou podobné jako vejce vejci. A to tak, že jsme schopni odehrát solidně pouze jeden poločas. No a je jedno jestli se jedná o první nebo druhý. V tomto utkání jsme hráli solidně v první půli, kdy jsme dvakrát nastřelili tyč. Ale rovněž soupeř měl dvě vyložené šance, které trestuhodně zahodili. Ve druhé půli už se hrálo převážně na naší bránu. V těchto horkých okamžicích nás opět podržel výborný Poříz. Při převaze Poličky jsme se dostali ke třem brejkovým situacím, které jsme však nedokázali střelecky zakončit. Celkově je remíza spravedlivá a tentokrát jsem velmi spokojen s přístupem kluků k zápasu. Chválím zmíněného Poříze, dále pak Ulrycha, Hladíka, Semelku a mladého Vančuru."

Moravany – Žamberk 2:2
Milan Bakeš, trenér Moravan: „Cítím zklamání, ale třeba časem tento získaný bod v hodině dvanácté ještě doceníme. Žamberk potvrdil, že směrem dopředu je velmi nebezpečným týmem a v prvních pěti minutách nám zatápěl. Poté jsme přebrali iniciativu a předvedli jsme festival zahozených příležitostí. Hosty jsme zmáčkli, ale nebyli jsme schopni dopravit míč do sítě.  A za to nás před koncem poločasu potrestal Breda.

Úvod druhé půle se nesl v duchu té první. V prvních patnácti minutách jsme si vypracovali další čtyři příležitosti, leč bez úspěchu. Pomalu se na naše kopačky začala vkrádat křeč a hosté toho začali využívat. Po našich ztrátách podnikali nebezpečné brejky, ze kterých mohli své vedení navýšit. V těchto momentech jsme už hodně otvírali obranu. Naštěstí pro nás byl také soupeř s koncovkou na štíru. Posledních patnáct minut jsme začali hrát na tři útočníky a náš tlak se stupňoval. Po dvou nevyužitých šancích se nám v 83. min podařilo vyrovnat. Jenže o tři minuty později přišla studená sprcha, kdy byla proti nám odpískána penalta a hosté šli znovu do vedení. Nám už nezbývalo než vše vsadit na jednu kartu a zkusit vyrovnat. V 89. minutě šli hosté v pěti proti dvou, ale brejk nezvládli. Pykali za to v nastavení. To se nám podařila proměnit až třetí gólovka během dvou minut nastavení.
Kluky musím za výkon pochválit. K bojovnosti a nasazení přidali i kvalitní herní projev, ale vyhořeli v koncovce. Šancí jsme měli minimálně na tři zápasy, ale chyběl větší klid, um i štěstíčko…"

Pardubice C –  Chrudim B 1:2
František Kovárník, trenér Pardubic C: „Utkání mělo na krajský přebor velmi vysokou úroveň. Obě mužstva hrála nahoru dolů. V prvním poločase byli hosté silnější na míči, ale naši hráči skoro vše ustáli. Na obou stranách byly gólové příležitosti, ale zužitkovaná byla jen jedna po naší chybě v obranné činnosti. Inkasovali jsme do šatny.  Začátek druhé půle jsme prospali a to i přes to, že jsem hráče na tuto skutečnost důrazně upozornil. No a hosté zvýšili svůj náskok. Od této doby jsme až do konce utkání měli znatelnou převahu.Jenže jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance. Vrcholem bylo neproměnění penalty. Závěr zápasu se odehrál v hostující šestnátce, ovšem vyrovnat se nám nepodařilo."