Účastník ČFL se řadí k tradičním soupeřům červenobílých v přípravném období.

Ve středu hráčům tréninkový proces zpestřila zábavná aktivita na vodní hladině, když si vyzkoušeli paddleboarding. Teď už jejich myšlenky směřují na sobotní zápas.

Vzhledem k tomu, že úvodní zápas má na programu pardubická rezerva, nevyužijí trenéři tolik hráčů v jednom utkání. „O víkendu už si široký kádr určitým způsobem rozdělíme. Jedna skupina bude hrát v sobotu za áčko, další zase nastoupí v neděli za béčko. A s nimi i ti, kdo toho v sobotu tolik neodehrají. Vytíženost bude pro všechny co největší," prozradil trenér Jiří Krejčí.

V přípravě pak Pardubice ještě potkají prvoligové Bohemians Praha 1905 a juniorku Slovanu Liberec. Plánované zúžení kádru se zatím nekoná. „Nic není definitivního, na pár postech stále budeme zkoušet více variant," poznamenal Krejčí.

Pardubickému trenérovi komplikuje situaci i zdravotní stav některých hráčů. V jednom z prvních duelů se zranil Fusek, zlomenou ruku má Kovář, poslední zápasy vynechal i Kakrda. „Kádr určitě budeme muset zúžit, ale termín určený není. Až se nám uzdraví někteří hráči z marodky, tak to budeme redukovat," uvedl Jiří Krejčí.

Pozitivní zprávou je stav Tomáše Pospíšila, který po srážce s protihráčem nedohrál poslední zápas na Olympii, ale už se vrátil zpět na hřiště.
Na Dolíčku bude hrát i rezerva Pardubic, která v neděli v 10.15 hostí divizního nováčka z Kratonoh.

(tr)