Oba celky vyhrály své divizní skupiny a budou v ČFL nováčky. Vzhledem k tomu, že jim los soutěže určil datum vzájemného souboje až na 2. října, sehrání zápasu nic nebránilo.

V obou týmech se představilo několik mladíků, v sestavě Pardubic navíc také čtyřiadvacetiletý obránce David Přibyl, jenž nastoupil se souhlasem Hradce Králové a o jeho působení v Pardubicích probíhají jednání.

Kunice – Pardubice 2:3

Pardubice se brzy ujaly vedení, neboť se už v 5. min. trefil po standardní situaci nový muž v sestavě David Přibyl. Kombinační akce, kterou začali Brychta s Vanžurou a na jejímž konci byl Sklenář, znamenala už dvoubrankové vedení hostí. Jenže po chybě Kakrdy Kunice do přestávky snížila a po obrátce ze standardní situace vyrovnala. Poslední slovo měl ovšem po zpětné přihrávce Kudrny znovu Sklenář a Pardubice v prvním přátelském utkání zvítězily 3:2.

Branky Pardubic: 5. Přibyl, 18. a 72. Sklenář. Poločas: 1:2.

FK Pardubice:
Žák – Hudec (72. Přibyl), Tischler, Přibyl (46. Javůrek), Konvalina (46. Baldrych) – T. Kakrda (46. Jarosz), Kudrna (72. T. Kakrda), Růžička, Vanžura – Sklenář, Brychta.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Bylo to kvalitní přípravné utkání. I přes úmorné vedro se hrálo ve slušném tempu, byť soupeř stejně jako my nebyl v úplné sestavě a ve hře se objevovaly nepřesnosti.“

Další utkání čeká na výběr trenéra Svědíka ve středu v Jihlavě s tamní třetiligovou rezervou.

(ášo, ry)