Z tábora soupeře

MILAN UJEC, trenér: „I když jsme první, tak favoritem jsou domácí. Do Holic jedeme hrát náš fotbal. Nehodláme na stylu vůbec nic měnit. V kádru máme nějaké nemocné a zraněné, ale v žádném případě to nesnižuje potenciál náhradníků. Zápas začíná 0:0 a o vítězem ať se stane ten lepší.“

Sousedé? Stačí se podívat na mapu fotbalového krajského přeboru a zjistíte, že Holice a Vysoké Mýto spolu sousedí. Ba co více. Stačí se podívat na tabulku po třech kolech. A zjištění? Holice s Vysokým Mýtem sousedí.

SK Holice (2. místo, 7 bodů, skóre 6:1) – SK Vysoké Mýto (1. místo, 9 bodů, skóre 9:0).

Hraje se v neděli od 17 hodin.

„Dosavadní výsledky Vysokého Mýta jsou pro mě překvapením.“ Tuto větu na adresu vedoucího celku vyřkl JIŘÍ TESAŘ, holický trenér.

Jirko, co říkáte fazoně vašeho zítřejšího soupeře v letošní sezoně?
 Vzhledem k tomu jakých výsledků Mýto dosahovalo v loňské sezoně, jsem překvapen. Ale je to asi tím, že se tam obměnil kádr. Určitě jsem neočekával, že po třech kolech neztratí ani bod a nedostanou jediný gól.

V jediném venkovním utkání Vysoké Mýto zvítězilo 3:0 na půdě Svitav. Nemůže to být pro vás varování?
 Varováním? (úsměv) Pro nás je spíše varováním, že je soupeř první. Bylo to trochu šokující, na druhou stranu naše výhra 5:1 v Hlinsku, je pro některé naše protivníky také šokující. Ale každý zápas je jiný a kolikrát výsledek nesvědčí o předváděné hře.

Pane trenére, v čem si myslíte, že je největší síla vašeho soka?
 To opravdu netuším. Vysokomýtský kádr neznám. Nechám se překvapit, s čím na nás soupeř vyrukuje.

Patrně se shodneme na tom, že se nebudete muset měřit s dalším betonujícím týmem, jako byla Choceň?
 Shodneme. Když už nějaký mančaft takto rozjede soutěž, bude chtít bodovat v každém utkání. Takže určitě (zamyslí se), tedy doufám, budou chtít hrát otevřenou partii.

Vysoké Mýto je vzdálené patnáct kilometrů od Holic, to znamená je blíže než Pardubice. Dá se mluvit o derby?
 Nevím jestli je to klasické derby. Každopádně by měl být zápas pro diváky atraktivní. Ta města jsou opravdu od sebe poblíž. Zeměpisně i v tabulce (smích).

Tip Deníku: 0