V Pardubicích se totiž narodil, začínal s fotbalem a dokonce si za ně zahrál i druhou ligu. Přesto je z poháru nemilosrdně vyšoupl. Sparta zvítězila 3:1.

Sháněly se vám informace o třetiligovém soupeři snadno?
Je to trochu složitější, to je pravda. O soupeři v první fázi nevíte vůbec nic. Týmy v lize znáte, víte, kdo je trénuje, jakým způsobem pracují. K dispozici máte hromadu DVD. Ale i o Pardubicích se dá zjistit hodně informací (usměje se). Těžší to je. Ale jde to.

Přesto, překvapil vás někdo z Pardubických?
Šikovných hráčů tady pár je. V prvním poločase se mi líbila desítka s osmičkou (Petrus a Kudrna). Měli jsme respekt i z Rešetára, ale ten byl nemocný a nehrál. Pamatuji si na akci, kterou předvedl v Domažlicích, když vzal míč na půlce a šel přes čtyři hráče kolmo na bránu, to stálo za to. Předvedl neskutečné ovládání míče v obrovské rychlosti. Takové sólo jsem v českém fotbale dlouho neviděl. Kdyby nastoupil, pustil bych jeho akci hráčům na videu.

Je vidět, že připravený jste byl…
Jde o to, abyste v souboji se soupeřem z nižší soutěže měli dostatek respektu a pokory. To je na celé přípravě nejtěžší.

Po zápase jste hráče chválil, nebo byli pokáráni, že se Pardubice dostaly ve druhé půlce do zápasu?
Ve svých hodnoceních se nikdy nepohybuji v absolutních hodnotách. Nikdy nejsem úplně spokojený, takže ani dnes ne. Částečně spokojený být můžu s tím, že jsme zápas dohrávali na polovině soupeře a vedli jsme o dva góly. Jen škoda, že jsme inkasovali a nepřidali gól na 3:0. Z toho by se Pardubice vzpamatovávaly už těžko. Povedená střela (Jeřábka) do šibenice zápas zdramatizovala. Bylo to pro nás nepříjemné.

Leonard Kweuke má za sebou náročný program. V sobotu hrál za Kamerun proti Mauriciu a začínal jenom na lavičce. Měl jste s ním plán, že půjde do hry jen v případě, že Spartě poteče do bot?
Kdyby v té 66. minutě, když šel do hry, bylo skóre výraznější v náš prospěch, asi by do zápasu nezasáhl. Potřebovali jsme oživit naši ofenzivní snahu. Míra Slepička měl menší pohyb a vyhodnotili jsme si to tak, že poslat Lea na hřiště moc velkým rizikem není. Náročný program sice měl, ale hlavně co se týká cestování. Za reprezentaci odehrál poločas, takže fyzicky tolik unavený nebyl. Naší hře v Pardubicích pomohl, dal třetí gól a jsme s jeho nasazením spokojeni.

Slepička se zejména v prvním poločase jevil hodně dobře, svoji aktivitou Pardubice docela trápil. Kdy bude po problémech s kolenními vazy úplně v pořádku?
Teď nastoupil potřetí, takže si musí zvykat na zápasové tempo i na nové spoluhráče. Je potřeba si uvědomit, že na jaře toho moc nenahrál a když přišel v létě do Sparty, absolvoval dva tréninky a pak přišlo zranění. Věřím, že do tří týdnů by měl být v top formě.

Doma jste nechali Řepku s Blažkem. Ještě pořád nejsou fit?
Jarda Blažek už trénuje, ale úplně v pořádku ještě není. Pořád cítí bolesti. Stav Tomáše Řepky ještě také není úplně stoprocentní. Jedná se o svalové zranění a případný start by byl riskantní.

Proběhla po vypadnutí z pohárové Evropy s Vasluj avizovaná schůzka s vedením klubu, kde se měly řešit personální otázky?
Proběhla schůzka mezi panem Křetínským a panem Chovancem a teď ještě proběhne schůzka mezi mnou a panem Křetínským.

Padlo ve Spartě už téma zužování hráčského kádru?
Ano, budeme ho zužovat.

Kdy k řezu dojde?
S největší pravděpodobností po pondělním utkání s Viktorkou Žižkov. K zúžení kádru by mělo dojít v následujících dnech. Přesná jména a počty bych ale nechal na generálním sportovním manažerovi, případně na personálním řediteli.

Chápu, ale o jménech už máte jasno, nebo ještě hráči bojují o šanci?
Máme v podstatě jasno.