Pozitivní zprávy z generálky jsou pro Pardubice tři. Žádná blamáž se nekonala, vyhrály krásným gólem Jan Řezníčka 1:0. Nikdo se nezranil, i Michal Petráň, který chvíli kulhal, je fit. A pak hlavně: Zvědové z Hradce přijeli, promrzli a zase tak moc toho neviděli.

Zápisníčky před sobotním derby si trenéři Bohuslav Pilný s Milanem Frimmelem rozhodně nepopsali. Nebylo vlastně příliš čím. Ani nemuseli vytahovat ruce z kapes.

„Úplně nám nevycházelo to, co jsme chtěli hrát. V prvním poločase byl terén ještě hodně zmrzlý, kombinace nám příliš nevycházely, ve druhém poločase to bylo zase takové rozházené. Aspoň jsme toho Hradečákům moc neukázali," všiml si zvědů i pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Jeho parta zdaleka neukázala maximální sílu. Spíš pár předstartovních problémů. „Třeba s hrou obranné čtveřice, hlavně stoperů, jsme spokojeni nebyli vůbec," utrousil trenér Jaroslav Míchal.

Ve středu obrany se postupně vystřídali Vencl, Zavadil, Pospíšil a Šejvl v různých seskupeních. Které bude finální pro ligu ale nikdo neprozradil. „Zkoušeli jsme víc variant, jednu vybereme, tak snad se kluci dobře na příští sobotu vyspí," usmál se jen Míchal.

V mrazivém sobotním dopoledni zahřálo pár akcí na krajích hřiště. Potěšila rána Řezníčka, který se těsně před poločasem ve vápně položil do skákajícího míče a náramně trefil prostor pod břevnem. Nejvíc asi překvapil osmnáctiletý brankář Pardubic Štěpán Hrnčíř, který nastoupil za Kolín a se suverénní jistotou pochytal pár nebezpečných ran.

Co se povedlo
+ Tomáš Pospíšil. Má pech, že umí hrát na víc postech, tak trochu se s ním vymetá. Na kraji obrany byl ale skvělý. Nechat ho tam!
+ Křídla. Hra po stranách nevypadala vůbec špatně, beci se dobře doplňovali s krajními záložníky, o centry nebyla nouze.
+ Komunikace. Hráči na sebe hodně mluvili, kdo pamatuje Pardubice 2 roky zpátky, je to posun.

Co zlepšit
- Koncovku. Hráč proletí skluzem před brankou, míč ho o chlup mine, to byla klasika. Vypadá to, že s góly se bude zase zápasit.
- Obranu. Kolín nebyl těžký soupeř a stejně se pár okének ve středu obrany našlo.
- Útočné standardky. Nebezpečný byl jeden roh na přední tyč, jinak toho moc vidět nebylo.

Pardubice – Kolín 1:0
Fakta – branky: 41. Řezníček. Rozhodčí: Fojtík – Morávek, Mrkvička. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
FK Pardubice: Knobloch (46. Frydrych) – Pospíšil, Zavadil (46. Šejvl), Vencl, Kakrda – Kim (58. Fusek), Kudrna, Řezníček (58. Kovář), Fousek – Jeřábek, Niang (58. Petráň).
FK Kolín: Hrnčíř – Jelínek, Kouřil, Němeček, Nešpor, Brunclík, Šimeček, Hron, Šourek, Zmeškal (70. Vejr), Seifert.