Srch paběrkoval s posledním, Hradiště má z ostudy kabát

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu nižší krajské soutěže v kopané.

5.6.2017 1

I. A TŘÍDA
Roh. Bělá - Nasavrky 1:2

V první půli měli domácí mírnou převahu, po přestávce výraznou. Ale, mají nulu. Úvodní tlak vyjádřil střela zpoza šestnáctky Bakule, když gólmanovi prošla mezi rukama i nohama. Jenže hosté po jednom z mnoha nákopů za obranu vyrovnali. A pak nemohli dát šatnější gól… Po jejich poločasové trefě se totiž ani nerozehrávalo. Po změně stran už Bělá nedokázala dopravit míč do sítě.

Fakta branky: 10. Bakule 16. F. Dostál, 45. Vojíř. Rozhodčí: Šlor. ŽK: 1:5. Diváků: 30. Poločas: 1:2. Rohovládova Bělá: Pšenička Žoček, Deutsch, Špidlen, Chovanec Jelínek, Fotul, Tamchyna, Bakule, Tomič Kotajny.

Další známé výsledky:
Svitavy B - Pomezí 2:1 (1:0). B: Křížek, D. Juřík M. Nespěšný.
Načešice - Dobříkov 1:5 (0:3). B: Jirásek Ševčík, Horníček, Jarosz, Klapal, Vaněk.
Vysoké Mýto B - Ústí n. O. B 1:2 (0:1). B: Podmajerský Fikejz z pen., Kalousek.
Luže - Lanškroun 2:1 (0:0). B: Veis, vlastní Popelář.
Pardubičky - Litomyšl 2:1 (1:1). B: Svatoň, Vávra Vejrych.
Horní Jelení - Letohrad B 1:2 (0:1). B: Martinec Černohous 2.

Srch - Cerekvice 2:2, penalty 3:4
V Srchu se potkaly dva týmy z opačných konců tabulky. Sestupující Cerekvice působila domácí obraně potíže v rozehrávce. Přesto se domácí ujali vedení z trestného kopu. Hosté se ale vytasili s kombinačním fotbalem a podařilo se jím otočit stav zápasu. Favoritu zachránil bod Horyna lobem přes gólmana.

Fakta branky: 15. a 76. Horyna 23. J. Vostrčil, 63. Lněnička. Rozhodčí: Jehlár. ŽK: 4:2. Diváků: 100. Poločas: 1:1. Srch: Mičjan Třešňák, Šmíd, Kopecký, Zeman Doležal, Horyna, Pešek (21. Beran), Víšek Práchenský, Kršák (69. Ginter).

Stolany - Hradiště 10:0
Hostě prohrávali po dvaceti minutách 0:3 a pak už bylo utkání otázkou skóre.

Fakta branky: 8., 19. a 83. Vácha, 11., 49. a 62. Vávra, 40. a 45. Kuchta, 23. Polívka, 30. Meduna. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 1:3. Diváků: 90. Poločas: 7:0. Staré Hradiště: Rolínek Wagner, Hýsek, Skuček (27. Louvar), Sluťák Lexman, Semerád, Oulický (25. L. Chýle), Němec Shejbal, Markl.

Choltice - Tuněchody 1:1, penalty 2:4
Choltice potřebovaly k definitivní záchraně získat bod. To se jim nakonec po bojovném výkonu podařilo. Jednalo se o vyrovnanou hra po celý zápas, výsledek odpovídá stavu na hřišti.

Fakta branky: 74. Korbeĺ, 56. Pokorný. Rozhodčí: Svatoň. ŽK: 0:1. Diváků: 150. Poločas: 0:0. Choltice: Zářecký Šturma, Peml, Korbeĺ, Stanek Augustin, Jeřábek, Urbanec, Hošek Bravenec (61. Hutla), Viselka.

Rozhovice - Proseč 4:1 (0:1). B: Dušek, Stejskal, Kubeš, Nägele J. Marek.
Sezemice - St. Mateřov 0:4 (0:1). B: Škopek, Fenyk, Šrám, Skalický z pen.
Zámrsk - H. Ředice 0:3 (0:2). B: Dědič 2, Kopa.
Sruby - Řečany 3:1 (2:0). B: Gerčák, M. Chadima, Kulhánek Hostinský.

1. Horní Ředice 24 16 2 2 4 77:41 54
2. Srch 24 13 4 2 5 63:37 49
3. Proseč 24 13 3 1 7 65:41 46
4. Tuněchody 24 13 3 1 7 44:36 46