Podzim zachránili v závěru, ovšem stále není nad čím jásat. Tradiční účastník České ligy starších žáků po první polovině soutěže ví, že se úniku ze sestupového pásma nevyhne. Neúspěšný podzim odskákalo trenérské duo David Martínek – Pavel Vavrouš. Jejich uvolněná křesla obsadili Jiří Kovárník a Aleš Vencl. První z nich se ohlédne za dosavadním vystoupením FK Pardubice v letošní sezoně.

Jak hodnotíte podzimní část nejvyšší soutěže starších žáků z pohledu vašeho klubu?
Podzimní část se našemu týmu nepovedla, do kontaktu s ostatními celky jsme se dostali až v samém závěru podzimní části. To se zlepšila výkonnost i střelecká produktivita. Pokud k tomu přidáme zlepšení v obdržení laciných branek, je výhled pro jaro malinko světlejší. Museli jsme sáhnout i ke změně na trenérském postu, neboť po desátém kole jsme měli jen čtyři body a hrozivé skóre 7:30.

Co vůbec říkáte celkové úrovni Seznam.cz České ligy starších žáků?
Soutěž je jako každý rok velmi náročná. I když se střetáváme s nejlepšími celky této věkové kategorie v Čechách, mělo by být naše umístění podstatně lepší. Soutěži kralují pražská „S“, a to naprosto oprávněně.

Které podzimní zápasy považujete za nejhorší a naopak za nejlepší?
Nejhorší utkání byla ta v úvodu. Jednalo se o drtivé prohry v Teplicích a na Slavii. Rovněž na Kladně a na Spartě jsme se moc nepředvedli. Naopak výhry na Motorletu, v Hradci Králové a doma s Příbramí patřily k tomu lepšímu z podzimní části této soutěže.

Které hráče byste pochválil a naopak kdo zklamal?
Jednotlivce bych nerad hodnotil. V závěru podzimu ukázal tým bojovné srdce i kvalitu na hřišti. V tom je největší síla každého týmu. Doufám, že si to uvědomili všichni jednotlivci.

Rovněž v žákovských soutěžích nemá FK Pardubice pouze jediné zastoupení. Jak hodnotíte vzájemnou spolupráci s rezervními týmy?
Spolupráce s ostatními týmy, hlavně s béčkem byla na velmi dobré úrovni. Hráči, kteří během podzimu vypomáhali u nás v áčku byli platní. Navíc v nejvyšší soutěži získávali cenné zkušenosti pro svou budoucnost.

Na špatný podzim určitě co nejdříve zapomenete. S jakým cílem půjdete do jarních odvet?
Ten je jasný. Poctivou prací v trénincích, zkvalitněním přístupu ke klubu a celé přípravě, se vzdálit ze sestupových příček. Pokud navážeme na závěr podzimní části, není jeho splnění nereálné…

Kdy zahajujete zimní přípravu?
Zahájení zimní přípravy je plánováno na první týden v lednu.

FK Pardubice SŽ

Podzim
14. místo: 14 b. (4 2 9), skóre 18:38
Doma
13. místo: 8 b. (2 2 3), skóre 10:8
Venku
14. místo: 11 b. (2 0 6), skóre 8:30
Střelci
6 – Uhlíř, 5 – Markovič, 2 – Kovář, Mrštík, 1 – Kejmar, Ludvíček, Řehák.

(ašo, zz)