Moc to nejede… Pardubické béčko vlétlo na závodní dráhu letošního krajského přeboru jako svého času slavný automobilový jezdec Emerson Fitipaldi. Jenže po čtyřech rychlých okruzích mu začalo docházet palivo. Podobně na tom byla i Přelouč. Zatímco rezerva znovu otáčky nahodila, jí se nastartovat nedaří. Moravany jsou na tom ještě hůře, těm motor zatím jen škytá. V tuto chvíli to nejlépe šlape Holicím. Nejdříve nemohly otočit klíčkem v zapalovaní, ovšem potom se rozjely na trojku a momentálně překračují rychlost…

Sobota 16.30: FK Přelouč (11., 7 b., 6:13) – ŽSK Třemošnice (15., 3 b., 3:9).
Václav Slavík, trenér Přelouče: „Při pohledu na tabulku je jasné, že se jedná o důležité utkání pro oba týmy. My bych chtěli navázat na výkon z Chrudimi. Pokud se nám to podaří, můžeme pomýšlet na nějaký bodový zisk. Druhá věc je to, co nám dovolí soupeř. O Třemošnici vím, že předvádí dobrý fotbal, za který však zatím nebrala více bodů. Zřejmě budeme citelně oslabeni o jednoho z klíčových hráčů. O jeho zařazení do základní jedenáctky se rozhodne až těsně před zápasem."
Tip Deníku: 1

Neděle 10.15: FK Pardubice B (5., 13 b., 14:6) – TJ Sokol Moravany (12., 6 b., 9:10).
František Kovárník, trenér Pardubic B: „Utkání s mužstvem Moravan byla v minulosti vždy velmi vyrovnaná. A to zítřejší bude zřejmě stejné. Náš soupeř doposud nasbíral body pouze venku. Toto se budeme snažit přerušit a v domácím prostředí utkání dovést do vítězného konce. Se sestavou problém nemáme."
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Očekávám velkou kvalitu ze strany domácího týmu. A to i v případě, že nastoupí bez posil z ačka. Co se týče nás, mám menší dilema, kteří hráči v neděli naskočí. Zranění, pracovní vytížení jsou důvody ke změnám v sestavě. Jedni ale jisté. Pokud se vyvarujeme hloupých chyb, které nás v dosavadním průběhu podzimu provází, budeme bodovat…"
Tip Deníku: 10

Neděle 16.3O: SKP Slovan Moravská Třebová (13., 6 b., 6:11) – SK Holice (3., 14 b., 15:6).
Václav Velinský, trenér Holic: „Moravská nám v loňské sezoně činila problémy. Hraje je fotbal, který na nás platí. Když k tomu přičteme, že se jí zatím nedaří a bude chtít v domácím utkání zvítězit, čeká nás těžký zápas. Na druhou stranu, nechceme přerušit naši sérii a budeme se snažit nějak zabodovat."
Tip Deníku: 0