Před rokem skončil na druhém místě za Srchem, letos třetí za postupujícím Žamberkem a druhým SK Chrudim. Tři čtvrtiny uplynulé sezony však bylo Staré Hradiště ve hře o postup do vyšší soutěže.

Klady a zápory

“V minulé sezoně jsme chtěli potvrdit výsledky té předchozí a to se povedlo. Jen jsme si přáli být ve hře o postup až do posledního kola a to se bohužel nepovedlo,“ hodnotí výsledek Sokola Staré Hradiště jeho trenér Jaroslav Mudroch. A v čem viděl největší klady svého týmu?
„Zdobila nás pracovitost v přípravě i v samotných zápasech, po zimních změnách v kádru mužstvo dokázalo táhnout za jeden provaz. Rezervy ale máme také a nemalé. Potřebujeme zlepšit hru v pokutovém území soupeře a také naše obranná činnost nebyla vždy stoprocentní,“ dává na misku vah klady a zápory svého týmu Jaroslav Mudroch, který zároveň v individuálním hodnocení mezi největší opory mužstva oceňuje Tesnera a Teplého.

Na tři obránce

„Na každého soupeře jsme se snažili připravovat individuálně, všeobecně jsme nedělali rozdíl mezi zápasy doma či venku. Jako jediní v soutěži jsme hráli systémem jen na tři obránce s tím, že po stranách nám dobře pracovali rychlostní typy – Hýsek a Vykoukal. Ke hře na tři obránce jsem se rozhodl ze třech důvodů: 1. Nechtěli jsme vystavovat soupeře do ofsajdu, mám nedůvěru k objektivnímu posuzování rozhodčích v zápasech. 2. Tento systém nám umožňoval přehustit střed pole, kde jsme získávali převahu. 3. Hra na tři útočníky nám umožňovala uplatnit trvalý presing při napadání hráčů soupeře. Systém 3–4–3 jsme dokázali uplatňovat po celou sezonu,“ pochvaluje si trenér Mudroch.

Přední umístění v tabulce je i důsledkem solidní tréninkové morálky, ač skloubení fotbalu se zaměstnáním v této době není jednoduché, ke zhoršení v tomto ohledu nedošlo. Naopak, na jaře se vylepšila atmosféra v mužstvu.

Nové tváře v Hradišti

Příprava na novou sezonu začala 16. července. Snahou bylo posílit kádr, cíle pro příští sezonu jsou opět vysoké – špice tabulky. V jednání je příchod T. Rychtery a M. Ráliše (oba z Rychnova nad Kněžnou, s mužstvem již trénuje Martin Vohralík (SK Řečany), z hostování v Rozhovicích se vrací Vencl. Na přestup do FK Pardubice odešel Zavřel a Habiger bude ve stejném klubu na roční hostování. První přípravný zápas odehrálo Hradiště v Chlumci, kde však prohrálo 4:7 (2:4). Branky: Götz a Rychtera po 2.

Tuto sobotu sehraje Hradiště další přípravu se Slovanem Pardubice (so 10.15, hř. Slovany), v sobotu 8. srpna je již na pořadu první mistrák doma s Prachovicemi (17).