Blanensko by se vítězstvím posunulo přinejmenším na třetí pozici, jenže už po třinácti minutách prohrávalo o tři branky. Krátce po přestávce hosté zvýšili a už se mohlo pomalu slavit. Také proto, že domácí se na dohled dvou gólů přiblížili až čtyři minuty před koncem. Skóre uzavřely Pardubice a pak už mohly křepčit se stříbrnými medailemi.

„Očekával jsem, že to bude daleko těžší zápas. Vyrovnanější a rozhodne se třeba v posledních minutách. Musím smeknout před klukama hlavně za první půlku. Většinou hrajeme takticky zezadu, ale tentokrát předvedli skvělý výkon. Hráli jsme dopředu a čtyři góly jsme dali vyloženě kombinací do prázdné brány. Já měl nečekaně míň práce, kluci hráli fakt výborně a sedlo si to u všech,“ chválil pardubický brankář Vlastimil Mičjan.
Po dvou sedmých místech se východočeský celek dočkal stříbrných medailí. „Celou sezonu na tom pracujeme a máme super kolektiv. Na rozdíl od jiných týmů, kde mají na soupisce třeba třicet hráčů, pracujeme pořád ve stejném kolektivu, jsme všichni vzájemně v pohodě, fungujeme a vyhovíme si na hřišti. Kluci vedle velkého fotbalu a malého ve svazech jezdí i ven, všichni to děláme ve volném čase. Smekám před klukama, jak jsme to zvládli, všechno si sedlo a druhé místo v téhle sezoně znamená vyvrcholení,“ radoval se brankář, který má i reprezentační zkušenosti.

14. a závěrečné kolo: Pivovar Černá Hora Blanensko – Pardubice 4:7 (0:3).
Branky: 35. a 56 Krška, 41. Havlíček, 50. Studený – 11. a 33. Beran, 36. a 48. Lukáš Hanč, 2. Slováček, 13. Mužík, 60. Mužík. Rozhodčí: Virčík – Dolanský. ŽK: 1:0. Pardubice: Mičjan – Fejl, Beran, Dušek, Koudelka, Slováček, Rosůlek, Lukáš Hanč, Mach, Mužík.