Okresní fotbalové mají za sebou čtyři kola. Výborný start do nové sezony mají v okresní přeboru Opatovice, ve 3. třídách Dašice a Rohovládova Bělá, ve 4.třídách Vysoké Chvojno a B tým Přelovic.

Velké nadšení panuje v Opatovicích. Čtyři zápasy, čtyři výhry, průměrný výsledek 4:1. Opatovičtí se naladili vysokou výhrou v Mněticích, vyhráli však i v Pardubičkách, které mají letos silný celek a rozhodně i vyšší ambice než v minulé sezoně.

Po úvodní prohře v Ostřešanech se chytily oslabené Choltice. Spolu s Chvojencem získaly po sedmi bodech a v tabulce pravdy mají plusové body. Ostatní týmy jsou v mínusu. Důvodem jsou domácí remízy. Jediné Opatovice jsou dosud bez remízy. Střelecky si výborně v přeboru vedou Opatovice (16), ale také Újezdu (15). Jeho vítězství v Mikulovicích 6:0 vyrazilo dech. Střelcem zápasu byl újezdský Svatoň, který vstřelil čtyři góly za sebou.

V Dřítči se zápas s Chvojencem předehrával již v pátek, neboť se ženil Klofanda. Hosté z Chvojence si odvezli těsnou výhru 1:0, ale mohou jen litovat vyloučení J. Velinského…

Velkou slávu zažívá Roveň. Doma s nováčkem z Přelovic sice nevyhrála, ale na oslavách osmdesáti let roveňské kopané to nic neubralo.
První výhru si vybojovaly Sezemice. Zdolaly silné Řečany nad Labem (2:1), které se ujaly vedení, ale domácí do poločasu skóre otočili a hosté se navíc oslabili o vyloučeného Moravce.

Po změně stran už gól nepadl, ale za protesty z lavičky uviděl další červenou kartu protestující Linhart a hosté měli po nadějích. Navíc budou oba hříšníci v příštím kole „stát“. A to hrají doma prestižní zápas se sousedními Chvaleticemi.