Podobnost čistě náhodná? FK Pardubice hrají podruhé za sebou doma a opět hostí tým, který venku nezískal ani bod a vstřelil jediný gól. Domácí příznivci by si jistě přáli, aby i třetí skutečnost byla stejná. To znamená výhra 4:1. Nebo alespoň podobná…

Sobota 10.15: FK Pardubice (2. místo, 12 bodů, skóre 11:2) – FC Chomutov (12. místo, 6 bodů, skóre 13:10).

Utkání má již před svým zahájením zajímavý náboj. Pod Vinicí bude nejlepší obrana soutěže čelit nejlepšímu útoku ČFL. Ani Pardubice se nemusejí za svojí dosavadní střeleckou produkci stydět. A soupeř ze severu Čech má čtvrtou nejhorší defenzivu.

„Nesmíme přehlížet fakt, že útočná fáze Chomutova je kvalitní. Na druhou stranu dvanáct branek nastřílel doma. Určitě mají v hlavách, že venku ještě neuspěli, takže přijedou hrát ze zabezpečené obrany. Navíc mají dva hráče mimo hru. My jdeme do utkání s cílem donutit soupeře, aby se on přizpůsobil naší hře,“ zopakoval svoje krédo pardubický trenér Martin Svědík.

Jeho ,,ovečky“ opět nemusejí nikam cestovat. V součtu s pohárovým zápasem se Slavii hrají potřetí za sebou doma. A jelikož se jim herně velmi daří, získaly si diváka na svojí stranu. Minulý víkend jim fanoušci pomohli k návštěvě kola. To v Pardubicích už hodně, hodně dlouho nebylo!

„Jsem hrozně rád, že jsme je svými výsledky i hrou přilákali zpět do ochozů. Hrát před prázdným stadionem není pro kluky nic moc. Nemusí se nám dařit, ale lidi musejí vidět, že jsme ze sebe vyždímali na hřišti maximum. Když to nejde po fotbalové stránce, tak se musí přijít se zvýšenou bojovností. Hlavně žádnou lajdáckost,“ má jasno kouč.

Pardubičtí fotbalisté si v posledních dvou mistrovských zápasech nasadili pořádně vysokou laťku. Proti liberecké rezervě skórovali ve třetí minutě. Minulou sobotu zasadili Karlovým Varům ránu do vazu už po padesáti vteřinách. S čím přijdou teď? Pokud by chtěli dodržet snižující se interval, museli by skórovat ihned po rozehrání…

„Tak začátky doma máme opravdu parádní (šibalsky mrkne). Jenže na to se nedá spoléhat. Soupeři nás také sledují a vědí, že si náš nástup do utkání musejí pohlídat. Vždy vyvstává otázka, do jaké míry se jim to povede. To si ale povíme po zápase,“ dodal Martin Svědík.

Utkáním s Chomutovem zahajuje jeho mužstvo náročný tzv. anglický týden. Ve středu hraje v Plzni a v neděli se představí v Králově Dvoře.