Přišla chvíle si promluvit. A drsně, pánové!
Viděl, že tohle nebyl dospělý fotbal. Pardubice se proti Táborsku prezentovaly hodně naivně, zkušený soupeř je předčil v moha ohledech, hlavně v důrazu. Kapitán JAN JEŘÁBEK z toho měl hodně těžkou hlavu.
Rozhovor s ním najdete na straně 20, pondělního vydání Pardubického deníku nebo v elektronické verzi vydání novin.

Na úspěch tentokrát nebyl nárok, Táborsko v Pardubicích ukázalo, že je momentálně o parník jinde než domácí tým.

Zdobila ho zkušenost, důraz v soubojích, klid v rozehrávce i víra ve vlastní schopnosti.

Poločas ho Pardubice do šance nepustily, prvních patnáct minut ho kombinačně dokonce převyšovaly, ale po přestávce dostal extrémně mladý domácí celek další krutou lekci.

„Táborsko je v současné době nejsilnější mužstvo druhé ligy. Chtěli jsme hrát na brejky a vzadu krátký a aktivní blok, nepustit ho do šancí, nemáme na to s ním hrát otevřenou partii. V prvním poločase se nám to dařilo, ve druhém to bylo už horší," poznamenal domácí trenér Martin Hašek.

Mezi 52. a 66. minutou inkasoval jeho soubor tři góly. „Ve druhé půlce jsme dokázali vystupňovat tempo, vytvořit si tlak a začaly padat góly," liboval si kouč vítězného celku Petr Frňka.

Nejdřív se po centru z křídla prosadil Antonín Presl, druhý gól přidal po rohu Ivan Ciferský a třetí Petr Javorek, když se mu všichni domácí hráči nepochopitelně klidili z cesty a otevřela se mu dálnice až před brankáře Luďka Frydrycha.
Za Pardubice mohl pak alespoň snížit Fikejz, jenže ze tři metrů brankáře Michala Tomu neprostřelil.

Pardubická bilance na domácím hřišti tak začíná být strašidelná, ze šesti pokusů vyhráli jen jednou. Na gól navíc čekají už 272 minut.

FK Pardubice - FC MAS Táborsko 0:3
Fakta – branky: 52. Presl, 63. Ciferský, 66. Javorek.
Rozhodčí: Paták – Fišer, Zeman.
ŽK: 0:1 (Javorek).
Diváci: 586.
Poločas: 0:0.
FK Pardubice: Frydrych 5 – Kakrda 4, Bederka 2, Vencl 5, Vondra 5 – Záviška 5, Kudrna 5, Jeřábek 6 (69. Hašek), Fousek 3 (75. Řezníček) – Fusek 3 (57. Nečas), Fikejz 5.
FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Hric, Ciferský, Divíšek – Presl (79. Ciku), Šiml, Javorek (73. Kočí), Tusjak – Traore (46. Nešický), Strnad.