Vyfoukli jim Slavii, načal čas pomsty! V souboji divizních nováčků dojde k repríze tři neděle starého pohárového střetu. Holičtí fotbalisté i jejich středočeský soupeř v prvním dějství remizovali, navíc stejným poměrem. Oba dva týmy tak jsou před zítřejším duelem na stejné startovní čáře.

Sobota 17.00: SK Holice (1 b., 1:1) –  Spartak Kutná Hora (1 b., 1:1).
Před prvním utkáním v sezoně provázela holického nováčka očekávaná nervozita. Teď se premiérově v divizi představí také vlastním fanouškům. Budou nervózní?

„Zcela určitě nervozita neklesla na nulu (úsměv). Před prvním domácím zápasem je každý tým trochu nervózní. My jsme navíc nováček a pro některé kluky je divize opravdu velký posun. Některým bude chvilku trvat něž si zvyknou. Co nás ale všechny dost zarazilo, bylo chování diváků v Bydžově. Nebudu to blíže specifikovat, nicméně  někteří kluci z toho byly trochu vyjevení," přiznal holický trenér Jiří Tesař.

Po psychické stránce by měl bod získaný na půdě Nového Bydžova jeho mužstvu dodat sebevědomí.
„Ano, ovšem už do prvního zápasu jsme šli sebevědomě. Bod z venku je vždy dobrý, ale více nás těší, že jsme herně nepropadli. Je jasné, že každý získaný bodík nám zcela jistě sebevědomí dodá," opakuje známou opravdu kouč.

„V divizní premiéře představil nové hráče, popř. hráče na nových postech. Podle výsledku i výkonu se zdá, že se mu dílo podařilo.
„Nejen v tomto zápase, ale už v přípravných jsem nové hráče zkoušel na různých postech. Do týmu i herního pojetí zapadli bez problémů. V Bydžově mě nikdo z nich nezklamal. I když. Stále jsem přesvědčen, že mají navíc," přemítá Jiří Tesař.

V prvním domácím střetu čeká jeho svěřence Kutná Hora. Ta Kutná Hora, se kterou nedávno vypadli z poháru.
„Je to velmi dobrý a kvalitní soupeř, posílen o hráče z Velimi. Proti nám zahrál výborně a uspěl. Teď je řada na nás (pousměje se). Je jakási výhoda, že soupeře trochu známe. Jenže v tomto případě to platí i naopak. Bude záležet s jakou taktikou borci z Kutné Hory přijedou. Mají to o něco jednodušší. Už nás jednou porazili a tak mohou i podruhé. To my máme co oplácet. Budu moc rád, když nás přijdou na tento první domácí zápas podpořit fandové. Kéž by byli naším dvanáctým hráčem," přeje si holický kormidelník.
Kutná Hora na úvod doma jen remizovala s dalším novicem, Lhotou pod Libčany.

„Trochu mě to překvapilo. Oba soupeře jsme měli v přípravě a Kutná Hora byla v mých očích lepší. Ale pozor: začíná se a výsledky v přípravě už nikoho nezajímají. Všichni jsme začali od nuly a každý zápas bude jiný," moc dobře ví Tesař.

Tip Deníku: 1