Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tesař: Jsem rád, že jsme to nakonec dokopali

Holice - Holický trenér se hlavně na jaře potýkal s nedostatkem hráčů. Prý stačilo, aby tři měli odpolední směnu a mohli jít hrát tak malou kopanou

12.7.2013
SDÍLEJ:

Jiří TesařFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Tohle se jim fakt nepovedlo! Říká se sice, že se má zkusit všechno, nicméně účast Holic v divizi bylo šlápnutím vedle. Loňský suverén krajského přeboru skončil bezkonkurenčně poslední, když v domácím prostředí ani jednou nevyhrál. Navíc se nevyznamenali ani hráči podzimního kádru, kteří houfně opouštěli potápějící se loď. Trenér JIŘÍ TESAŘ  byl nakonec rád, že mu ostatní nedali košem a on tak mohl dovést tým ke konci soutěže bez černé kaňky.

Trenére, jak byste zhodnotil uplynulou sezonu jako celek?

Nepovedená, zpackaná, neúspěšná, atd. Před sezonou to vypadalo, že se tým posílí a pak nic. S klukama jsme chtěli divizi zkusit a tak jsme to zkusili. Bohužel to někteří neunesli a zabalili to. Nakonec jsme soutěž dohrávali pomalu s půlkou B týmu.

Slovo neúspěch je nejen podle mého názoru příliš slabé…

Bylo mnoho faktorů, které celé dění ovlivnily. Mohl bych zde jen kritizovat a kritizovat, ale každý si tu kritiku najde sám. Hlavně, kritiků holického fotbalu je spousta. Nechci a nebudu zde rozebírat, co se mělo udělat a proč se to neudělalo. Za celým neúspěchem stojí mnoho lidí včetně samotných hráčů i mě. Jenže trénovat s počtem, který stěží dá jedenáctku, někdy sotva počet na malou kopanou, to je tak na okres. Vše je samozřejmě ovlivněno prací a nám stačilo, aby tři hráči měli odpolední a mohli jsme jít hrát tu malou kopanou.

Na druhou stranu se nestalo, abyste nějaké utkání neodehráli či nedohráli kvůli nízkému počtu hráčů. To vás musí těšit, ne?

Začnu jinak. Výkony hráčů hodnotit nebudu, ale většině z nich chci poděkovat za lidský přístup. Ono se také mohlo stát, že jsme nemuseli některé zápasy ani odehrát. Já jsem rád, že jsme to nakonec s klukama dokopali a že se mi dařilo tu malou partičku držet pohromadě.

Jaké jste, jako trenér nováčka, nabyl poznatky o divizi?

Přesvědčili jsme se, že s krajským přeborem se nedá vůbec srovnávat. Polovina týmů je výkonnostně někde jinde. Naopak některé zase nemají v divizi co pohledávat. A komentovat její zákulisí snad ani nemá cenu.

Můžete ve dvou, třech větách zhodnotiti jarní část sezony?

Jsem moc rád, že se mi před jarem podařilo do Holic dostat hráče z Chrudimi. To je tak jediné pozitivum. Závěr soutěže se už jen dohrával a nikoho to téměř nebavilo, včetně mě.

Týmy, co se chtějí po bídném podzimu zachránit, posílí. Nicméně v Holicích jste nestačili počítat odchody…

Vše je otázka ekonomiky klubu. Na tuto otázku bych se tedy ptal někde jinde.

Už jste to naznačil. Museli jste narychlo povolat nové hráče a zapracovaní nějaký čas trvá i v lepších týmech. Co vy na to?

Bohužel tomu tak bylo. Navíc jsme v celkovém počtu měli stejně sotva jedenáct hráčů. No a když přišla nějaká omluva z tréninku, tak byli kluci stejně pohromadě až v den zápasu.

Trochu paradoxně jarní část nebyla horší než ta podzimní. Zdá se, že jste se s tím celkem vypořádali, není-liž pravda?

Domnívám se, že se to sice zlepšilo, ale ve velmi malém procentu. Když vypadli z kádru Michalec, pak Starý a nakonec Krpata s Pištorou, tak nebylo co řešit. Tým se držel jen tak tak po kupě. Jen díky Zemanovi, Horynovi, Machatému, Derkovi, Hrubému a Flaschovi jsme mohli dál fungovat.

Dokonce jste na jaře získali více bodů než v první půlce sezony…

Těch pár bodíků navíc, vůbec nic neznamená. Kdo byl uvnitř dění týmu, ví to nejlépe sám. Na druhou stranu nemohu někomu nadávat za to, že by se na to v zápase totálně vykašlal. Kdyby totiž chtěl, nešel by na něj vůbec.

Pohled do statistik jarní části naznačuje, že mohla být z vaší strany uvolněnější. Více branek jste dali i dostali. Jaký na to máte názor?

Po pár zápasech bylo stoprocentně rozhodnuto, že padáme. Takže při těch dalších jsme už neměli co ztratit. Hráči se mohli jen ukázat a třeba si říct svými výkony někde o angažmá.

Zastavme se u inkasovaných branek. Těch bylo o šestnáct branek více. Točili jste ale gólmany bez zkušeností, že ano?

Kapitolou samou pro sebe byl mladíček Schmeiser. Měl sice velkou motivaci a také neměl co ztratit. Popravdě jsem čekal více. Trochu mě mrzí, že nepodržel v některých zápasech tým on, ale i naopak, spoluhráči nepodrželi jeho.

Zlepšili jste útočnou činnost. Vždyť na podzim jste měli pouze jednogólové střelce a pouhých sedm vstřelených branek…

K tomu mohu říct jen jedno. Naší útočnou hru stoprocentně oživili Jarda Kroutil i Tomáš Jedlička. Na druhou stranu vím, že oba mají v sobě mnohem více. Jedlovi se někdy nechtělo a Jardovi to zase někdy nešlo…

Osekání podzimního kádru se na jaře hodně projevilo, hlavně v jeho druhé polovině. Museli naskakovat hráči béčka. Nechyběla vám kvalita?

Právě, že ano. Chyběla nám kvalita. Jenže jenom díky klukům z béčka jsme soutěž celkem se ctí dohráli.

Holické diváky jste ani jednou nepotěšili výhrou doma. Přitom ke třem bodům bylo několikrát hodně blízko…

Prostě to tak dopadlo. Bohužel i přesto, že diváků moc nechodilo, vždy se našel někdo, kdo nadával. Ano, já nikomu toto právo neberu, ale tímto chováním ještě nikdy nikdo nikomu nepomohl. Kritika je důležitá, ovšem je potřeba, aby byla účelná. Škoda jen, že někteří škarohlídi nepřišli a nepodali pomocnou ruku. Proč také…

Za to venku jste úplně nepropadli. Projevovala se tam lepší psychika nebo jiný herní styl?

Někteří kluci se přiznali, že se jim venku hrálo lépe. A proč? To se zeptejte jich.

V hodně zápasech jste se soupeřem drželi krok, ale většinou jste je nedokázali dotáhnout k bodům. V čem byla příčina?

Příprava byla dobrá. Byl jsem přesvědčený o tom, že po fyzické stránce to s většinou týmů musíme zvládnout. Když kluci chtěli, tak zápas odmakali. Nicméně náš herní projev už nebyl dostačující.

Upřímně, jak je na lavičce trenérovi, když vidí a cítí tu bezmoc, že soupeř je prostě lepší?

Vůbec jsem necítil bezmoc, že soupeř je lepší a já s tím nemohu nic dělat. Já cítil bezmoc v tom, že nebylo s kým pracovat.

Ptám se proto, že se někdy asi nelze divit hráčům, že to zabalí, když cítí, že jejich snaha vyznívá do prázdna. Pak se zhoršuje přístup k utkání a klesá nasazení i bojovnost, souhlasíte?

To je realita, která platila, platí a vždy bude platit. Nikdy jsem to nikomu neměl za zlé. Nemohl jsem a hlavně jsem neměl možnost někoho něčím trestat. Nebylo jak a to je pro trenéra velmi limitující. Když chce kádr udržet tak, aby dohrál soutěž. Kdo to nepozná na vlastní kůži, neuvěří, jak je to těžké.

Právě některé výše proher kazily dojem, řekněme z dobře rozehraného utkání. Místo jemné prohry přišel debakl…

Je pravda, že v některých zápasech jsme nemuseli tolik inkasovat. Ale dělali jsme zbytečné chyby a soupeř je bez milosti trestal.

Naplnila se alespoň z části vaše slova, že jako odsouzení k sestupu nedáte nikomu na jaře nic zadarmo?

Ve většině zápasů ano. Po zranění Starého a Krpaty nám ale odešly kraje zálohy. A na těch jsme převážně stavěli. Pak se dá říct, že se už jen hrálo, aby se soutěž nějak dohrála.

Jaký byl váš nejlepší a naopak nejhorší zápas na jaře?

Spíše než celý zápas to byl druhý poločas domácího zápasu se svitavským týmem. Velmi kvalitního soupeře jsme přehrávali. Dotáhli jsme gólové manko a nechybělo moc abychom i vyhráli. To byl opravdu super výkon. A za nejhorší utkání označím to poslední. Na půdě Mšena jsme dostali osmibrankový výprask.

Dá se přes všechna negativa najít na uplynulé sezoně něco pozitivního?

Osobně jsem si určitě vzal ponaučení, že do divizní soutěže se nedá vstoupit s tak úzkým kádrem, jako jsme měli. Naruší to naprosto vše. Do zápasů stavíte vše, co máte k dispozici. Nelze nikoho potrestat třeba tím, že nenastoupí. A tréninky s tak malým počtem hráčů můžete dělat tak, jako na malou kopanou. Dalším bodem jsou finanční prostředky. Co si z toho kdo vzal z hráčů nevím, nemluvili jsme o tom.

I když je rozdíl mezi soutěžemi obrovský, může současný holický kádr stačit na čeření vrchních vod v krajském přeboru?

Já už v Holicích pravděpodobně nebudu a někteří hráči možná také ne. Nechci proto tento dotaz komentovat…

Autor: Zdeněk Zamastil

12.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Požár počítače ve sklepě domu někdo podle hasičů založil.

Ve sklepě domu někdo zapálil počítač

Miloš Holaň, trenér HC Dynamo Pardubice

Holaň: Musíme se spoléhat na týmovou práci. Rypákem dřít led

Stavba dálnice: Dnes otevřou obálky s nabídkami firem

Opatovice nad Labem Úseky dálnice D35 Opatovice nad Labem Časy a Časy Ostrov budou znát brzy svého zhotovitele. Již dnes Ředitelství silnic a dálnic ČR otevře obálky s podanými nabídkami. 

Dynamo hostí Zlín, kanonýr zůstává na marodce

Pardubice – Druhé čtvrtina extraligy se rozjíždí! Ta začala pro pardubické hokejisty vítězstvím v předehrávce na ledě Sparty, dnes se opět představí divákům v domácí Tipsport areně. Duel proti Beranům ze Zlína začíná v 18 hodin.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Pardubický kraj - O novém složení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začnou voliči rozhodovat v pátek ve 14 hodin. V Pardubickém kraji se úderem druhé odpolední otevře přes 870 volebních místností. Zavřou se ve 22 hodin, ale volit je možné ještě i v sobotu od 8 do 14 hodin.

Jak Pardubice promluví do obsazení TOP 4? V sobotu hrají v Třinci

Pardubice – Druhou nejvyšší soutěž čeká parádní sobota. První čtyři celky Fortuna národní ligy nastoupí proti sobě ve vzájemných duelech. Druhé České Budějovice hostí v televizním utkání vedoucí Opavu, již dopoledne se fotbalisté Pardubic představí na hřišti Třince.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení