Tak to byl parádní divizní víkend. Tesla si snadno poradila s Týništěm (4:0) a Holice vydolovaly tři body v Převýšově (1:0).

Na umělé trávě v Ohrazenici přivítala Tesla A osmé Týniště. Po oťukávacím úvodu přišla 11. minuta a dlouhý pas Třešňáka za statickou obranu hostů, na který si naběhl Petrus a s přehledem přehodil Pištu – 1:0. Ve 34. Petrusovi zmařil další šanci gólman Pišta. Chvíli poté se mohla pískat penalta po souboji Zdeňka – Petrus, ale rozhodčí viděl faul útočícího hráče… V poslední minutě první půle přihrál Petrus ze strany na nabíhajícího Vaňouse, ale ten z první trefil pouze tyč hostující branky a tak si na svůj první gól v dresu Tesly bude muset ještě počkat.  Trenér hostí Milan Petřík v poločase nebyl spokojen s výkonem svého týmu: „Máme úzký kádr, Danč je nemocný, na lavičce mám jen tři dorostence. Naši hru nemám čím zvednout,“ rozladěně sdělil v poločasové přestávce, zatímco trenér Tesly Martin Svědík byl očividně spokojenější: „Vstřelili jsme rychlý gól, ale naší hře to moc nepomohlo. Potřebujeme vstřelit ještě jeden gól a hru uklidnit,“ řekl Svědík.

Do druhého poločasu vstoupilo Týniště aktivně, ale do žádné šance se nedostalo a přišel trest. V 58. zahrával roh Jeřábek a Třešňák nechytatelně hlavou zvýšil na 2:0 pro domácí. V 74. poté rozjeli akci střídající Veverka s Hudcem a ideální centr zprava druhého jmenovaného znamenal třetí gól v brance Pišty, který zaznamenal hlavou Škvrňák – 3:0. Za tři minuty unikl Hudec Hrubému, nahrál před branku, kam si naběhl Petrus, a ten se v koncovce nemýlil a stanovil tak rezultát zápasu na 4:0.  V domácím celku zaslouží pochvalu všichni hráči a zejména Třešňák s Petrusem. Trenér Svědík mohl být spokojen: „ Za stavu 2:0 jsme již byli jasně lepším celkem, soupeře jsme přehráli,“ sdělil Svědík s vědomím, že Teslu teď čekají soupeři většího kalibru.álové, Hlavice… Trenér hostí Milan Petřík: „Ve druhé půli se naše hra zhroutila. Omluvitelné je, že se tak stalo pro indispozice Zdeňky, Gorola a Hrubého, ale neomluvitelné je, že někteří hráči se ze hry zcela vytratili. Kádr potřebujeme posílit. Dříve tady bylo až pět hráčů ze širokého kádru FC Hradec Králové, teď je u nás jediný. Trenér druholigového áčka je drží v kádru a stejně jim to je k ničemu“ rozlobil se Petřík.

Tesla Pardubice A – SK Týniště nad Orlicí 4:0 (1:0)

Branky: 11. a 77. Petrus, 58. Třešňák, 74. Škvrňák. ŽK: 1:0 (Jeřábek). Rozhodčí: Kubr z Prahy (Kořínek, Stumpf). Delegát: Kroh z Písku. Diváků: 130.

TESLA: Shejbal – Hlava, Třešňák, Prorok, Voženílek – Cincibuch (69. Hudec), Vaňous (85. Uhlíř), Jeřábek, Škvrňák – Večerník (57. Veverka), Petrus. Dále připraveni: Zavřel, Svědík.

TÝNIŠTĚ: Pišta – Tomášek (64. Enoch), Zdeňka (46. Grim), Hrubý, Winkler – Gorol (87. Baše), Plašil, Černý, Gavula, Seifert – Lemfeld. Trenér: Milan Petřík.