Tesla Pardubice hostí na umělé trávě v Ohrazenici Týniště, Holice míří v neděli dopoledne do Převýšova. Holičtí potřebují první jarní vítězství jako sůl.

Tesla Pardubice (5. místo, 42 bodů) – Týniště nad Orlicí (8. místo, 24 bodů). Sobota v 15 hodin, hř. Ohrazenice. Na podzim: 1:1. Dva zápasy – šest bodů, skóre 5:1. Skvělá bilance. Doma svěřenci trenéra Martna Svědíka vyřídili posílenou Choceň 3:0, v Chrudimi vyhráli 2:1. Týniště prohrálo v Turnově 2:4, doma porazilo poslední Předměřice. O co v zápase jde? Tesla může teoreticky vystoupit až na třetí místo. Koučem Týniště je Milan Petřík: „V přípravě i ve dvou jarních zápasech jsme nepřesvědčili. Naším cílem je však neprohrávat,“ uvedl Petřík. Týniště opustili někteří hráči na hostování z Hradce Králové (Ottmar, Poděbradský, Duchnič), Olšák – do Sokolova odešel Barvínek. Nové tváře: Pišta a Gavula (FC Hradec Králové) a Danč (Dobruška).

SK Převýšov (11. místo, 19 bodů) – SK Holice (14. místo, 15 bodů). Neděle 10.15 hodin. Na podzim 4:0. Doma se Holicím zápas s Převýšovem nepovedl, teď se to může otočit. Trenérem domácích je Buhuslav Pilný: „Chceme hrát atraktivní fotbal a předpokladem k tomu je nemít starosti se záchranou,“ sděluje bývalý hráč Hradec, Pardubic a Liberce Bohuslav Pilný. Ten bude mít k dispozici poprvé Nováka z Velimi. Dres Převýšova nově obléká i Semelka (na podzim FK AS), a také Lesák (Olympia HK).