I.A: Tesla B soupeří v boji o postup již jen s Chrudimí

PARDUBICE - V I. A třídě si Tesla Pardubice B uhlídala první místo v tabulce zatímco starosti se záchranou budou mít. Rosice nad Labem.

21.5.2007

FC Titanic Srch – Sokol Rosice nad Labem 4:2 (2:0). Ve 21. se prodral do pokutového území soupeře Horyna, kde byl faulován a Šmíd z penalty otevře skóre utkání – 1:0. O tři minuty zachraňoval Frinta další příležitost Titanicu, když Münzbergerovu šanci odvrátil na roh, další šanci měl po akci Gazdaga nabíhající Popelka, ale mířil vedle. Ve 31. založil pěknou akci Šmíd, který ideální přihrávkou našel Vykoukala, a ten s přehledem 2:0. Hosté se ale rychle oklepali a několikrát ohrozili branku Titanicu ze standardních situací. Po změně stran opět zabrali domácí. V 57. vysunul Popelka rychlonohého Gazdaga, ten utekl Pozdníkovi a obešel i vybíhajícího Frintu – 3:0. V 65. rosický Blažej nečekanou střelou z 35. metrů překvapil Staše – 3:1. Jenže rosické naděje zchladil v 77. Gazdag – 4:1, korekci skóre v 90. zajistil po sérii nepřesností rosický Stehno. Fakta – góly: 21. Šmíd, 31. Vykoukal, 57. a 77. Gazdag – 65. Blažej, 90. Stehno. Rozhodčí Baťa (Luže). ŽK: 3:1). Diváků: 120. Sestavy – Srch: Staš – Tryner, Denk, Mareš, Urbanec – Münzberger (85. L. Novotný), Horyna, Šmíd, Vykoukal (85. Vančura) – Popelka (78. Pecháček), Gazdag. Rosice n/L.: Frinta – Metelka, Hamerský, Pozdník, Flosman – Izera, Blažej, Skokan (80. Dvořáček), Rousek (61. Stehno) – Kuchta, Koukal (46. Černohous).

Tesla Pardubice – Libchavy 2:1 (0:0). Hosté přijeli s vyloženě obrannou taktikou a Tesla se jejich přehuštěným obranným valem nemohla prokousat. Jedinou vážnější střelou na branku Libchav vyslal ve 14. minutě Svědík, ale gólman Zeman ji nadvakrát zmařil. Tesle se povedl nástup do druhé půle, šance Kačírka se ještě neujala, ale vzápětí obrana hostí falovala Svědíka a sudí nařídil penaltu, kterou Urbánek s jistotou proměnil – 1:0. V 53. akce Janovského se Svědíkem skončila ofsajdovým porušením pravidel a tak domácí si museli počkat až do 75. minuty, kdy se po individuální akci prosadil Cincibuch – 2:0. Potom se na hřišti dost přiostřilo a hosté se v závěru dočkali korekce konečného výsledku v 90. minutě – 2:0. Fakta – góly: 47. Urbánek z pen., 75. Cincibuch – 90. Martinák. Rozhodčí: Smitka (Chrudim), ŽK: 4:1, diváků 120. Sestavy – Tesla Pardubice: Bílek – Cincibuch, Klemnt, Hlaváček, Urbánek – T. Horák, Strnad, Svědík, Janovský (90. Zavřel) – A. Kačírek, Kusý (28. Táborský). Libchavy: Zeman – Borovička, Dostál, Karpíšek (76. Čada), Vídeňský, Bartoš, Kozel, Koupi (67. Motl) – Kopfštein, Martinák.

FK Ústí nad Orlicí B – Valy 2:1 (0:0). Domácí byly útočnějším týmem, hostím důrazná ofenzíva chyběla, doma totiž zůstali oba Bažantové. Nejnebezpečnější akcí domácích byla ve 40. samostatná akce V. Stejskala, kterého vychytal výborný Poříz, stejně jako později i Zachaře. Góly začaly padat až po přestávce . Nejprve dlouhý výkop Poříze zakončoval dělovkou Veselý, ale trefil domácího gólmana Nováka. V 52. Flídr zacentroval míč až od rohového praporku a míč doslova posadil Zachařovi na hlavu – 1:0. Bohužel se v 61. nekopala penalta za evidentní sražení Kolmana, v 84. však ano na druhé straně a odnesl to Danihelka. Penaltu proměnil V. Stejskal a v závěru Valy již jen korigovaly, když po akci Budinského se trefil do černého Kačírek, předtím vytáhl zpodbřevna Novák střelu Budinského. Fakta – góly: 52. Zachař, 84. V. Stejskal – 90. Kačírek. Rozhodčí Vodák. ŽK: 0:4, ČK: 84. Danihelka (Valy). Diváků 100. Sestava Valy: Poříz – Půlpán, Petrlík, A. Doležal, Vašíček – Procházka, Veselý, Kolman, Kutílek (60.Danihelka) – Budínský, Kačírek.

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Utržený kus betonu se z nadjezdu na Kyjevské zřítil z výšky několika metrů. Nikoho nezranil, škody nezpůsobil, stav mostu ale musí ověřit statik.

Kolem Tesly padá co chvíli beton nebo omítka

Kamil Švrdlík

Švrdlík: Důležité bylo nepustit soupeře ke druhým střelám

Divadelní bál v Pardubicích prozradil nejoblíbenější herce

Pardubice - Divadlo se změnilo v plesový sál a krom tanečního veselí a bohatého programu nabídlo i odpověď na otázku, koho mají diváci nejraději. Dozvíte se to v naší galerii.

Finálové dveře rozrazily Pardubice

Svitavy, Pardubice - Final Four basketbalistů ve Svitavách: Po střelecky lepším druhým poločase se z postupu raduje Beksa.

Odchovanec pokračuje v Dynamu, Poulíček podepsal nový kontrakt

Pardubice – Podpisem stvrdili další spolupráci. Hokejové Pardubice mohou i v dalších sezonách počítat s útočníkem Patrikem Poulíčkem, který v pátek podepsal novou smlouvu s platností do 30. dubna 2020.

Pardubice pokračovaly vítězně, ale prosadily se jen jednou

Pardubice - Potřetí v řadě vyhráli pardubičtí fotbalisté, když těsně zdolali třetiligové Otrokovice. Dva týdny před startem jarní části FNL vstřelili pouze jednu branku, kterou vsítil obránce Jan Prosek.