Tesla Pardubice B má skvělé jaro. Prohrála jediný zápas v Heřmanově Městci (0:1) a na druhý SK Chrudim má čtyřbodový náskok. Libchavy v neděli přehrála těsně 2:1. Martin Svědík, hrající trenér Tesly B: ″“Byl to velmi těžký zápas, i když postavení soupeře v tabulce tomu neodpovídá. Na soupeři bylo znát, že v týdnu vyměnili trenéra a celý první poločas hráli velmi disciplinovaně a organizovaně. My jim to ulehčili špatným pohybem. Ve druhé půli jsme již hráli svoji hru a výhru si nakonec vybojovali. Škoda zbytečné inkasované branky v poslední minutě. Důležité jsou ale další tři body.“ Nutno dodat, že Tesla, jako jediný tým I.A třídy, doma ještě neprohrála. V tabulce má 49 bodů. Příští soupeři Tesly: Ústí B (v), Choceň B (d), Chrudim (v), Hrochův Týnec (d). SK Chrudim má zatím 45 bodů. Příští soupeři: Valy (v), Ústí B (d), Tesla Pce B (d), Žamberk (v). Na podzim Tesla Pardubice B porazila SK Chrudim 3:0 a lze předpokládat, že pokud zvládne zápas v Chrudimi první příčka jí neuteče.

Teoretickou naději má i třetí Titanic Srch. Ztráta sedmi bodů se zdá být velká, ale o druhou příčku si to s Chrudimí může reálně rozdat. Vždyť – kdo ví? Fotbalové postupové osudy jsou leckdy nevyzpytatelné. Doma s Rosicemi neměl Titanic velkou práci, zachraňující soupeř totiž nebyl nebezpečný: „Hráči nesplnili taktické pokyny, Srch nás přehrával ve středu pole a díky tomu se i snadněji dostával do šancí. Po celý zápas byl lepší,“ sdělil rosický trenér Milan Ujec. Situace rosického nováčka je vážná. Příkazem dne je v sobotu porazit Morašice a body vozit i z venku. „Bez bojovnosti to nepůjde, záchrana nám nespadne do klína,“ dodal varovně Ujec.

Valy před týdnem prohrály doma s Teslou B a byla to jejich první domácí ztráta v letošní sezoně. Do Ústí odjely bez bratří Bažantů a na jejich útočné síle to bylo znát: „Rozhodly individuální chyby, první gól jsme inkasovali po prohraném hlavičkovém souboji, druhý po chybě a následné penaltě. Korigovali jsme až v závěru. Teď nás čeká doma SK Chrudim, další adept na postup do krajského přeboru,“ sdělil trenér Tomáš Bolek.