Bod z Chrudimi

Tesla Pardubice remizovala v Chrudimi 1:1. Martin Svědík, hrající trenér Tesly B: “ V posledních zápasech nás hodně trápí koncovka, zejména v první půli jsme měli spoustu vyložených šancí, ale v jejich neproměnění své sehrála i psychika hráčů. Soupeř šel do vedení a bylo jasné, že musíme vyrovnat, abychom zůstali na první příčce, což se nám po enormní snaze všech hráčů podařilo. Nemůžu být nespokojen s výkonem, protože jsme si vytvořili hodně šancí, ale s jejich proměňováním rozhodně ano.“ Martin Škrha, vedoucí mužstva SK Chrudim: „Sehráli jsme utkání na hranici našich možností. Tesla se předvedla jako nejkvalitnější tým soutěže. Nás držel nad vodou brankář Vrbka. Soupeři gratuluji k vítězství a zřejmě i k postupu do krajského přeboru Pardubického kraje.

Titanic Srch útočí

Mocně dotahující Srch zvládl derby ve Valech, kde vyhrál 3:1. Valský trenér Tomáš Bolek po utkání nebyl spokojen: „Byli jsme méně bojovnějším celkem než soupeř, nevydali jsme ze sebe dostatek sil, prohrávali jsme většinu soubojů. Podali jsme slabý výkon,“ sdělil Bolek, který pochválil jen Kolmana, Poříze a M. Bažanta. Trenér Titanicu Srch Jaroslav Míchal byl mnohem spokojenější: „Herně jsme od začátku utkání byli jednoznačně lepší, soupeře jsme nepustili do jeho hry. Po přestávce jsem od Valů čekal aktivnější hru, ale zůstaly u nepřesvědčivého výkonu z první půle, nepřitlačily nás a tak jsme zápas v klidu dovedli do vítězného konce,“ hodnotil duel trenér Míchal. Srch bodově dohnal Teslu Pardubice B, ale vzájemná bilance je příznivější pro Teslu (0:1, 2:0).

Rosice v ohrožení

Rosice nad Labem doma zvládly zápas dvou ohrožených a Libchavy porazily 3:1. Zdálo se, že tohle vítězství má záchranářský punc, ale pokud z divize sestoupí dva celky z Pardubického kraje padne ještě třetí od konce I.A třídy. Milan Ujec – trenér Rosic: „Ve druhé půli jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Záchráněni ale nejsme, potřebujeme bod jistoty z Chocně. “