Bilance 2006/2007

Tesla Pardubice B - 1. místo, 26 17 - 3 - 6 57:19 54 bodů (+19)
Doma: 1. místo, 13 zápasů, 11 výher, 2 remízy, 0 proher, skóre 44:5, 35 bodů.
Venku: 2. místo, 13 zápasů, 6 výher, 1 remíza, 6 proher, skóre 13:14, 19 bodů.
Podzim: 2. místo, 13 zápasů, 8 výher, 1 remíza, 4 prohry, skóre 26:12, 25 b., +7
Jaro: 1. místo, 13 zápasů, 9 výher, 2 remízy, 2 prohry, skóre: 31:7, 29 bodů.
Střelci (17 hráčů), celkem 57 branek: 10 - Ryba, 8 - Kusý, 7 - Urbánek (5x z pen.), 6 - A. Kačírek, 5 - Svědík, Šimek, 3 - J. Horák, 2 - Janovský, Večerník, Cincibuch, 1 - Kršák, Hlaváček, Valoušek, T. Horák, Čejka, Klement, Petrus.

Starty (celkem 33 hráčů): 25 - Hlaváček, 23 - Svědík, T. Horák, Urbánek, 21 - Šimek, 19 - Strnad, 18 - Kršák, 17 - Zavřel, Satrapa, 16 - A. Kačírek, 15 - Kusý, 13 - Ryba, Cincibuch, 12 - Janovský, 11 - Valoušek, 10 - Klement, 9 - Táborský, Betlach, 8 - Bílek, 7 - Koblížek, Komárek, 5 - J. Horák, 3 - Hlava, Práchenský, 2 - Hála, Kouba, Čejka, Petrus, Süttö, 1 - Brož, Večerník, O. Ujec, Voženílek.
ČK (celkem 3): 1 – Komárek, Hlava, Kačírek.

S hrajícím koučem

O zamyšlení nad uplynulou sezonou jsme požádali hrajícího trenéra Martina Svědíka.

Jaká byla minulá sezona z pohledu divizní rezervy Tesly Pardubice?

Uplynulou sezonu považujeme za velice úspěšnou, neboť se po roce vracíme do krajského přeboru. Nebylo to sice naším hlavním cílem, ale po dobré podzimní pozici, kvalitní zimní přípravě a doplnění kádru se nám povedl vstup do jarních odvet a nakonec se z toho zrodil postup.

Titanic Srch měl po podzimu vcelku pevnou vedoucí pozici, útok Tesly se na vedoucí příčku neočekával.

Po podzimní části jsme s umístěním i výkony mužstva byli vcelku spokojeni. Ztráceli jsme sice pět bodů na prvního, ale začátek jara se vyvinul úplně jinak a po nepochopitelných ztrátách Srchu jsme se po čtyřech jarních kolech usadili na špici tabulky, kde jsme vydrželi až do konce soutěže. V jejím závěru jsme však měli problémy s koncovkou, zejména v zápasech v Ústí nad Orlicí, doma s Chocní B a v Chrudimi. Vše jsme si ale vynahradili v posledním zápase s Hrochovým Týncem a vysokou výhrou potvrdili postup při bodové rovnosti se Srchem, ale lepším skóre.

Jakou úroveň má podle vašeho názoru I.A třída Pardubického kraje?

Tak tato soutěž byla jasně rozdělena. Bylo to tam pět celků – SK Chrudim, Valy, Srch, Žamberk a Tesla B, které chtěly hrát fotbal a zaslouženě se umístily na prvních pěti příčkách. S těmito celky jsme měli i lepší vzájemnou bilanci. Poté tam byly celky, se kterými to bylo o první brance zápasu, o tom, jak jim zápas sedne, do jaké míry se dopustí chyb. Fotbalovost nahrazovaly bojovností, což nám v několika málo zápasech dělalo problémy. Samostatnou kapitolou byl beznadějně poslední celek Hrochova Týnce, ten na soupeře výkonnostně nestačil.

Co vás během minulé sezony nejvíce potěšilo a naopak?

Uspěli jsme v domácích zápasech, ve kterých jsme ani jednou neprohráli a inkasovali jen pět branek. Naopak, na hřištích soupeřů jsme za podzim čtyřikrát prohráli. To jsme na jaře chtěli změnit a povedlo se. Zklamala mne podzimní prohra v Srchu a naopak měl jsem radost s domácí jarní výhrou nad stejným soupeřem.

Co se změnilo oproti předcházející sezóně, která skončila sestupem z KP, když se v této mužstvu dokázalo vrátit zpět?

Určitě se semkla parta a zlepšila se celková atmosféra v týmu. Přišel nový trenér Rosťa Němeček. Hráči repektovali pokyny, na hřišti plnili to, co jsme od nich chtěli. Navíc oproti minulé sezoně byla dobrá spolupráce s trenérem A mužstva Kopeckým s tím, že pravidelně chodili za B tým kluci z áčka, kteří neměli výraznější zápasové zatížení…

Můžete se vyjádřit k jednotlivým hráčům, kdo překvapil, u koho vidíte rezervy?

Musím pochválit prakticky všechny hráče. Když to vezmu odzadu, tak oba brankáři Zavřel i Bílek mužstvo vždy podrželi. Nesmím zapomenout ani na Hálu, který chytal jen dvakrát, ale pomohl nám i v tréninku. Obranu nám drželi Satrapa, Koblížek, T. Horák, Cincibuch, Urbánek byl spolehlivým střelcem pokutových kopů, na jaře hodně pomohli Hlaváček a Klement. V záložní řadě zaslouží absolutorium pilíř béčka Vašek Strnad. Dále uspěli Kršák, J. Horák, nestárnoucí Ryba i Šimek. V útoku se dařilo Aleši Kačírkovi, na jaře Janovskému a v závěru sezony pomohl i Petrus. Nerad bych na někoho zapomněl, takže chválím všechny hráče, kteří se na postupu podíleli a drželi partu, která se projevovala i mimo hřiště. ″

Budou nějaké změny v kádru mužstva pro novou sezonu?

Nebude jich mnoho. Jisté je že s aktivní kariérou končí Michal Satrapa. Další změny poté vyplynou podle doplnění kádru A týmu a bude se převážně jednat o přesuny jednotlivců mezi áčkem a béčkem. Já osobně přecházím na trenérský post k diviznímu A mužstvu, takže hlavním trenérem béčka na podzim bude Rostislav Němeček…

Cíl B týmu v krajském přeboru je asi jednoznačný – záchrana?

Krajský přebor bude v nové sezoně hodně kvalitní a neradi bychom v něm hráli podřadnou roli. Přesto klubovou prioritou zůstává Pod Vinicí divizní A tým.