V sestavě hostů se postupně objevila hned osmička hráčů, kteří ještě nedávno hráli v pardubickém dresu. A dva z nich na důvěrně známém hřišti skórovali.

Pardubice B – Živanice 2:3
Lépe začali domácí a již v šesté minutě po centru Kopeckého z levé strany zakončoval hlavou Pražák. Trefil však náruč Knoblocha. V 17. minutě pardubičtí zahrávali rohový kop a po několika hlavičkách byla ta Klátilova gólová . Ve 29. minutě stejný hráč využil zaváhání Knoblocha v rozehrávce a lehce zvýšil na 2:0. Ve 35. minutě hosté snížili, když Poděbradského přízemní centr před bránu T. Kakrda sice netečoval, ale zmátl tím Čihaře, který nezasáhl a míč nakonec skončil v síti. Ve 39. minutě Čihař zlikvidoval loženku T. Kakrdovi, který byl před ním úplně sám.

Do druhé půle byla rezerva nucena učinit tři změny v sestavě. Ve 48. minutě se k trestnému kopu kousek za vápnem postavil Buriánek a střelou přes zeď vyrovnal. Následně domácí museli pro zranění vystřídat další dva hráče, čehož hosté využili v 65. minutě. Vanžura dostal příliš mnoho prostoru a střelou na zadní tyč rozhodl o těsné výhře Živanic. Po zbytek zápasu se již nic zajímavého neudálo, když domácí marně dobývali svatyni dobře bránících Živanic.

Fakta – branky: 17. a 29. Klátil – 35. Poděbradský, 48. Buriánek, 65. Vanžura.
Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové).
ŽK: 4:2.
Diváci: 220.
Poločas: 2:1.
Pardubice B: Čihař – Prokopec (46. Baldrych), Křivka, Pešek (62. Fidler), Konvalina – Mandutz, Řezníček (46. Špidlen), Jiroutek, Pražák (60. Záviška) – Kopecký, Klátil (46. Portyš). Živanice: Knobloch – Novotný, Ferčák, Novák, Pavlásek – Buriánek, Ráliš (46. Vanžura), Polák, Poděbradský – Janecký (81. Vágner), T. Kakrda (88. Mocanu).

Trutnov – Dvůr Králové 5:0
Podkrkonošské derby zcela jasně ovládli domácí hráči, kteří o svém zaslouženém vítězství rozhodli již v prvním poločase. Trutnov velkého rivala zválcoval nejvyšším vítězstvím v historii vzájemných utkání. Hrdiny zápasu byli obránci Horák s Makovským. Prvně jmenovaný skóre otevřel, druhý soupeře dorazil dvěma krásnými góly hlavou.
Fakta – branky: 13. Horák, 26. P. Holubec, 28. Landyš, 39. a 57. Makovský. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 2:1. Diváci: 600. Poločas: 4:0. MFK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Horák, Kovář (70. J. Holubec), Makovský – Matějka (82. Kamitz), Marks, Landyš (85. Tauchman), Kilevník – P. Holubec (78. P. Doubic), Čech (76. Kejzlar). TJ Dvůr Králové: Ulrych – Picha, Drapač, Rejl, Tomeš – Vitebský (62. V. Hák), Podolník, Vaníček, Hruška – D. Černík, Dítě (62. Žaba).

Náchod – Turnov 2:2 penalty 5:4
V krásném ofenzivním utkání hosté dvakrát vedli, domácí však vždy dokázali srovnat a v penaltovém rozstřelu pak proměnili všech pět svých pokusů.
Fakta – branky: 39. Malý, 80. Plšek – 35. Hugues, 68. Bernát. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 1:1. FK Náchod: Baláž – Moravec, Bohuslav, Kábrt, Punar – Malý, Vejprava (76. T. Petr), Novotný, Simon – Rompotl, Vaněček (57. Plšek).

Ústí n. O. – Benátky 0:2
První porážku v sezoně utrpěli hráči ústecké Jiskry. Nováček z Benátek si prozatím počíná naprosto neohroženě a zaslouženou výhrou v Ústí si upevnil postavení v popředí divizní tabulky.
Fakta – branky: 42. Škarecký, 87. Klain. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (49. Mižič). Diváci: 275. Poločas: 0:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Kaláb (65. Kukla), Hudec, David, Tomášek – Kovář (60. Felcman), Vaňous, P. Falta, Brabec, Langer (60. Smejkal) – Souček.

Č. Brod – Č. Třebová 0:3
Podruhé v řadě mají Třebovští tři body. Hosté předvedli raketový vstup do zápasu, když už v 9. minutě vedli o dva góly, z čehož se domácí nedokázali vzpamatovat.
Fakta – branky: 2. Urbanec, 9. Strnad, 83. Zahálka. Rozhodčí: Ježek. ŽK: 3:0. Diváci: 120. Poločas: 0:2. FK Česká Třebová: Hejl – Kubásek, Strnad, Ptáček, Novotný – Borek – Frňka (84. Král), Zahálka (88. Fučík), Urbanec (71. Pešek), Grepl (86. Hustý) – Nágl.

V. Mýto – Týniště 1:1 penalty 6:7
Fakta – branky: 60. Němeček – 75. Slezák. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 2:5. Diváci: 280. Poločas: 0:0. SK Vysoké Mýto: Černík – Daněk, Němeček, Konečný, Živný – Luptovský (74. Dostál), Kopřiva, Jedlička, Motl (46. Štěpánek) – Svoboda, Mach. SK Týniště nad Orlicí: Marčišin – Odehnal, Krčál, Voženílek, Huňák – Hrubý (84. Michal), Slezák, Růžička, Vydarený – Krejčík, Merganc (71. Špaček).

Letohrad – Jablonec n. J. 2:1
Souboj dvou mužstev ze středu tabulky dopadl lépe pro domácí. Dvěma góly se blýskl Kabourek.
Fakta – branky: 40. a 71. Kabourek – 82. Povr. Rozhodčí: Stieber. ŽK: 4:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0. FK OEZ Letohrad: Ehrenberger – Šponar, Kail, Krystl, P. Štěpán – Lipenský (62. Lorenc), Linhart, J. Štěpán, Hrubý (85. Švercl) – Kabourek (88. Černohous), Tichý.