První jarní kolo – tři body pro Teslu a v příštím kole derby v sousední Chrudimi, Holičtí vyšli naprázdno za to s červeným Kalužou.

Bezpečná výhra

Tesla Pardubice A – FK Agria Choceň 3:0 (1:0). Branky: 38. Prorok, 72. Veverka, 90. Petrus. ŽK: 3:2 (Prorok, Jeřábek, Hlava – Šulc, Šrut). Rozhodčí: Novotný z HK (Šob, Arnošt). Diváků: 160.

V první půlhodině to bylo v poli herně vyrovnané, ale oba týmy měly problémy s přesností přihrávek, a tak se hrálo prakticky bez šancí. Po půlhodině hry si domácí vytvořili mírnou převahu, kterou korunovali ve 38. minutě. To si na dlouhý nákop Voženílka z hloubi pole po trestném kopu naběhl Prorok a zblízka překonal Gerčáka – 1:0. Ve 42. se do čisté gólové šance dostal Škvrňák, ale zakončení se mu nepovedlo.

Ve druhé půli Tesla pozorně bránila prostor před velkým čtvercem, hosté si kromě dvou střeleckých pokusů Ungera v 60. a 66. minutě nevytvořili žádnou šanci. V 72. se po rohu Jeřábka hlavou prosadil nový muž v sestavě Veverka a svým prvním divizním gólem v dresu Tesly zvýšil na 2:0. V závěru hosté trochu otevřeli hru a domácí se dostávali do slibných střeleckých pozic. V 81. se do koncovky dostal Cincibuch, ale oba jeho pokusy zmařil Gerčák a následná střela Petruse olízla vnější tyč. V poslední minutě však Jeřábek dlouhým pasem vyzval do sóla Petruse, který s přehledem překonal Gerčáka a uzavřel skóre na konečných 3:0. „Spokojen jsem s tříbodovým ziskem, ale nikoliv s předvedeným výkonem. Naše záložní řada nepodala obvyklý výkon,“ sdělil trenér pardubické Tesly Martin Svědík.

Dohrávali o deseti

FC Velim – SK Holice 2:1 (1:0). Gól: Slavík, 62. Zima – 76. Novák. Rozhodčí: Pavelka (Praha). ČK: 71. Kaluža (Holice). ŽK: 0:5. Diváků: 105.

Domácí od úvodních minut vytvářeli slibné třelecké příležitosti, dobře kombinovali, ale nakonec se ujali vedení polovlastním gólem Jelínka. Po změně stran po nepřehledné situaci před holickou brankou se míč opět odrazil od holických zadácích. Navíc ostrý zákrok Kaluži byl rozhodčím oceněn červenou kartou a hosté byli o deseti. Kupodivu ale Holičtí po centru Pavlíčka snížili na 2:1, ale na víc již pomýšlet nemohli. Domácí totiž zpozorněli a soupeře na dostřel své branky již nepustili. Naopak Velim gólmana Svobodu nebezpečně ohrožovali ze standardních situaci. Skóre si již neměnilo.