V tištěném vydání Deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Každý týden vyhlašujeme vítěze, který dostává sadu plechovek plzeňského piva Gambrinus. Celkový vítěz pak vyhraje v listopadu celý sud piva Gambrinus a navíc nejlepší tipér v kraji získá skvělou prémii – herní konzoli Sony PlayStation 4 500 GB.

V čem je podstata hry

Soutěžící tipují každý týden ve 13 kolech (16. a 17. srpna až do 9. a 10. listopadu) výsledky deseti fotbalových duelů, které redakce vypíše. Tipuje se výsledek po 90 minutách hry: 1 výhra domácích, 0 remíza nebo 2 výhra hostů.

Jak se do hry zapojit

Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon, který poprvé vychází v pondělí 12. srpna uvnitř Sportovního deníku. Na kuponu vyplníte osobní údaje, vystřihnete ho a doručíte do pátku do 16 hodin do redakce Pardubického deníku nebo necháte na sběrném místě, jejichž seznam najdete na soutěžním kuponu. Redakce novému hráči přidělí startovní číslo, které se hráč dozví ve středečním vydání Deníku, kdy vychází výsledková listina.

Od dalšího kola pak hráč své startovní číslo vpisuje na kupon. Do hry se lze zapojit kdykoli v průběhu soutěže a stále máte šanci i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají, a náskok soupeřů tak svými skvělými tipy můžete dohnat.

TIP ligu lze hrát i na webu, ale do hry se lze zapojit jen přes papírový kupon z této strany. Webový hráč si navíc musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který poté slouží spolu se startovním číslem jako přihlašovací údaj do webové aplikace na naší internetové adrese www.denik.cz/tipliga.

Kromě osobních údajů hráč na kuponu vyplňuje další důležitá pole: Supertrefu a bonusový kód.

Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených branek v deseti tipovaných utkáních v každém kole a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů (kdo Supertrefu uhodne nebo se jí maximálně přiblíží, dostává cenu).

Díky bonusovému kódu pak hráč získává dva prémiové body navíc. Bonusový kód je kombinace šesti číslic, kterou zadává na tištěný kupon redakce (tento kód je v každém kole jiný). Kód mohou vložit do svého tiketu i hráči na webu. Pokud tak učiní, i oni mají dva body navíc v každém kole.

Jak se tikety hodnotí?

Za každý správně natipovaný zápas připisujeme +2 body, za špatně natipované utkání naopak ubíráme 1 bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem jako předehrávka, nedostanou za něj hráči žádný bod.

Soutěž týmů

Šanci na vaši výhru zvyšuje také soutěž tříčlenných týmů. Spolu se svými rodinnými příslušníky nebo kamarády vytvořte tým a poměřte se s dalšími.

Stačí, abyste na hrací kupon vepsali do zvláštního pole název týmu, který chcete reprezentovat.

Na konci soutěže máme pro vítězný tým připravenu zajímavou cenu: stejně jako okresní vítěz dostane sud piva Gambrinus. (red)

Kompletní pravidla TIP ligy najdete na našem webu na www.denik.cz/tipliga.

SBĚRNÁ MÍSTA: 1. Pardubický deník (třída Míru 62, 530 02, Pardubice): uzávěrka vždy do pátku 16.00. 2. Restaurace Pod Vinicí v Pardubicích: uzávěrka vždy do čtvrtka 17 hodin. 3. Hostinec U Soudku v Přelouči: jen v 1. kole – uzávěrka ve čtvrtek 17.00. 4. Herna Bar Konečný v Holicích: jen v 1. kole – uzávěrka ve čtvrtek 17.00. Chcete-li mít zajištěný kupon, předplaťte si Pardubický deník.