Tipsport liga: Za Pardubice nastoupil Schumacher z Dortmundu

Brno, Pardubice - V prvním utkání roku 2018 podlehli fotbalisté Pardubic prvoligovému Brnu 1:3. Zápas proti Zbrojovce otevřel program zimní Tipsport ligy, v níž Východočeši stejně jako před rokem odehrají tři zápasy základní skupiny na hřišti v Brně. V tom úvodním oblékl poprvé pardubický dres Till Schumacher, dvacetiletý obránce z německého Dortmundu.

6.1.2018

V pátek přijel do Pardubic a druhý den hned naskočil do zápasu. Schumacher, který v prosinci oslavil dvacáté narozeniny, působí od roku 2013 v Borussii Dortmund. V černožlutých barvách vyhrál dorosteneckou bundesligu, objevil se i v německé reprezentaci do 20 let. Defenzivní fotbalista se nyní předvede na testech v Pardubicích.

V úvodním utkání obsadil post levého obránce a čelil s novými spoluhráči Brnu, které v obou poločasech prostřídalo všechny hráče prvoligového kádru. Jako první se ovšem prosadili Pardubičtí, když se ve 37. minutě trefil Adam Fousek hlavou po rohovém kopu Řezníčka.

Již předtím na druhé straně orazítkoval Pilík tyč, krátce před přestávkou pak přesnou střelou vyrovnal Juhar. Brněnští ve druhé půli stav otočili. K tomu jim pomohla i penalta, kterou v 62. minutě proměnil Kratochvíl. A v závěru ještě Růsek využil zaváhání pardubické obrany.

V pondělí zamíří pardubický tým na zimní soustředění do Bedřichova. Další zápas Tipsport ligy je na programu ve středu 17. ledna, kdy Východočeší nastoupí proti Znojmu.

SKUPINA C:

FC Zbrojovka Brno – FK Pardubice 3:1 (1:1)

Branky: 44. Juhar, 62. Kratochvíl z penalty, 89. Růsek – 37. Fousek.

Brno – 1. poločas: Melichárek – Sedlák, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil – Polák – Juhar, Pilík, Krejčí, Fortes – Zikl. 2. poločas: Halouska – Jovanovič, Gáč, Kryštůfek, Kijanskas – Přichystal, Sedlák, Kratochvíl, Krejčí, Lutonský – Růsek. Pardubice – 1. poločas: Šmíd – Fusek (43. Prosek), Kopřiva, Šejvl, Schumacher – Jeřábek – Kovář, Řezníček, Černý, Fousek – Rybička. 2. poločas: Šmíd – Prosek, Lněnička, Šejvl, Schumacher (72. Březina) – Jeřábek – Mužík, Řezníček, Černý (60. Huf), Sokol – Petráň.

Autor: Tomáš Rais

6.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Nové pardubické přednádraží.

Architekt Gebrian. Chvála pro Pardubice za nádraží i Tyršáky

Hoří, má panenko v divadelní podobě.

Festival smíchu nabídne hudební i situační komedie

Šlágr první se druhým. Zápas jen neodehrát, ale chtít vyhrát!

Pardubice – To je týden jako od Beatles… Tedy perný. Pardubičtí basketbalisté završí triptych zápasů (Děčín – liga, Kolín – pohár) tím nejtěžším možným způsobem.

Fotbalisty Pardubic prověří slovenský lídr

Pardubice – Před posledním zápasem skupiny už je jasno, že pardubičtí fotbalisté finálovou účast z minulého ročníku Tipsport ligy nezopakují. Po prohrách s Brnem a Znojmem je na závěr čeká Skalica, lídr druhé slovenské ligy. Hraje se v sobotu od 13 hodin v brněnském areálu VUT.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Pardubice vyrovnaly, pak ale přišel zlínský úder

Pardubice - Na venkovní výhry nenavázali. Hokejisté Pardubic na domácím ledě prohráli ve 41. kole extraligy se Zlínem 2:3.