Již v minulé sezoně měl FC Titanic Srch nakročeno k postupu do krajského přeboru, ale vyšlo to až letos. Přitom po podzimu odešel do divizních Holic trenér Míchal a další klíčoví hráči. Do krajského přeboru přivedl na jaře tým jeho hrající trenér – Michal Šmíd.

Postup Titanicu do krajského přeboru je realitou, podařilo se tým pro vyšší soutěž posílit?
Již pro jarní odvety jsme potřebovali zacelit odchody klíčových hráčů a povedlo se. Máme čtyři posily (Chocholouš, Kusý, Klofanda a M. Peterka), jednáme ještě o příchodech dvou zkušených hráčů z Tesly – Dolejského a Klementa, mnohé hostovačky jsme proměnili v přestup. Jinak razím zásadu, že hráči, kteří postup vybojovali, musí dostat šanci i v krajském přeboru. Bez posil se ale neobejdeme.“

Co řekly trenérovi přípravné duely?
Zdá se, že jsme se vydali správnou cestou, pokud nám vyjdou dvě zmíněné posily věřím, že máme šanci. Mistráky ale budou o něčem jiném než příprava, toho jsme si vědomi. Hráli jsme se silnými soupeři, generálkou bude středeční duel s divizním Převýšovem.

Můžete zhodnotit jednotlivé řady v mužstvu ?
Máme dva gólmany, Mičjan může patřit k nejlepším v krajském přeboru. Obrana a záložní řada je zhruba na stejné úrovni, doufám, že tým budou táhnout, jako v uplynulé sezoně. Do útoku jsme hledali střelce, ale dosud marně. O to víc je pro mně příjemným překvapením mladičký Matěj Peterka, který se dokázal v přípravě prosadit i střelecky.

V minulosti měl Srch problémy v tréninkové morálce. Změnilo se něco k lepšímu?
Tréninková morálka se změnila k lepšímu již od zimy. jen díky tomu jsme postoupili. Pokud budeme nadále poctiví v přípravě, máme šanci krajský přebor v Srchu udržet.

Bude domácí prostředí v Srchu opět nedobytnou tvrzí?
Domácí prostředí bylo v minulosti vždy silnou zbraní. Bude tomu tak i nadále. Zdejší fotbal má náročné fanoušky, ale i všeobecnou podporu. Proto doma chceme vyhrávat.

Není pro trenéra překážkou, že jste zároveň aktivním hráčem?
Určitě ne, naopak mám lepší přehled o hráčích, kteří fotbalu nedávají vše, co mohou. Navíc sám musím odvádět maximální výkony, když totéž chci od hráčů. Na lavičce by to bylo asi pohodlnější…