Pardubický Torf se v I. lize futsalu nechal přeskočit Mikeskou Ostrava. Tři kola před koncem základní části je tak Torf ve vážném sestupovém ohrožení.

Mikeska Ostrava – FC Torf Pardubice 4:2 (3:1).Branky: 6. Štverka (Rodek), 8. Musial (Mičkal), 15 Demel (Musial) 38. Demel (Korňák) – 15. Jeřábek (Vítek), 37. Pavlíček (Semerád). Sestava – TORF: Kašpar – Semerád, Burget, Jeřábek, Vítek – Šmeral, Růžička (21. Kostka), Štěpánek, Pavlíček. Oba celky nasadily do hry všechny svoje trumfy. Domácí s veterány Mičkalem a Polzerem, kteří pamatují slavná léta Mikesky, ale i další zkušení hráči, jako Musial nebo Korňák. Torf povolal do svých služeb Burgeta a Vítka, představil i čerstvou posilu z Chrudimi - Pavlíčka.

Hned v úvodu utkání Mikeska dvakrát udeřila a dostala se do výhodnější pozice. Jeřábek sice v 15. min. snížil na 2:1, když před tím Vítek orazítkoval tyč ostravské branky, jenže už 14 vteřin (!) nato Demel upravil na poločasových 3:1. „Špatně jsme organizovali obranu, soupeř skóroval po akcích, které jsme očekávali. Mikeska byla sedm minut pod pěti fauly, ale dalšího se již nedopustila,“ sdělil prezident Torfu Milan Vich.

Ve druhém poločasu se Torf zlepšil obranu a přesunul se na polovinu soupeře. Po ideálních příhrávkách u zadní tyče nezakončili slibné šance dvakrát Vítek a jednou Burget. Torf se snažil o korekci skóre, jenže to se mu povedlo až dvě minuty před koncem díky Pavlíčkovi. Jenže za necelou minutu Demel uzavřel brankový účet zápasu – 4:2.

Mikeska tak opustila sestupovou pozici, kam se naopak propadl Torf. Ostatní výsledky: Kladno – E.I. Praha 1:4, Hodonín – Jistebník 3:7, VŠB Ostrava – Chrudim 2:3, Benago – Šumperk 5:5.