Se Spartou Praha sice prohráli 1:3, ale favorita potrápili: „Cením si toho, co kluci předvedli. Jenom mě mrzí, že respekt ze silného soupeře neodhodili daleko dřív. Prvních třicet minut jsme prospali,“ našel na výkonu přeci jen mouchy.

Nebál jste se před zápasem, že si nakonec můžete uříznout ostudu?
Sparta je nejlepší klub první ligy, navíc sem přijela v plné sestavě, čehož si cením. Nic nepodcenila. Navíc jsme ji donutili nasadit Kweukeho, který by do hry vůbec nešel, kdyby se zápas pro Spartu vyvíjel podle plánu. Ale nebáli jsme se. Zápas byl do třetího gólu pořád otevřený. Soupeř přesto potvrdil obrovskou kvalitu.

Ani na chvilku jste si nepohrával s myšlenkou, že na hřiště vyběhnete s taktikou „beton“?
Se Spartou nehrajeme tolikrát, byla by škoda se nepodívat k její bráně. Právě mě mrzí, že jsme prospali začátek. Samozřejmě, že jsme nemohli hru vyloženě otevřít, Sparta by nás potrestala. Ale hrát v deseti lidech ve vápně? To by nedělalo dobrotu. Stejně bychom se dostali pod tlak a Sparta je ve vzduchu hodně silná. Měli jsme svoji tvář.

Martin Hašek mluvil na tiskové konferenci o tom, jaký respekt měla Sparta z Lukáše Rešetára, který ale nakonec nenastoupil. Myslíte, že s ním byste favorita potrápili ještě o něco víc?
Kraje zálohy jsou proti soupeřům jako Sparta nebo posílená rezerva Mladé Boleslavi základ. Martin Hundák podal ještě slušný výkon, ale druhý kraj jsme neměli. Lukáš nám hodně chyběl, Spartu bychom zaměstnali víc i po levé straně. Na Vojtu Kakrdu i Filipa Jarosze bylo takové utkání zatím moc velkým soustem.

Udělalo vám radost, že trenér Sparty mluvil o Pardubicích jako o kvalitním druholigovém soupeři? To je pocta jako hrom…
To víte, že ano. Martin Hašek říkal o Pardubicích samá hezká slova. Bylo vidět, že je to místní rodák a má k městu vztah. Je to hodně upřímný člověk a opravdu nám přeje. Vážím si toho.