Na kobylku jim dosud nikdo nepřišel a pomalu se daří mazat chrudimský náskok na čele, který se ztenčil na hratelných šest bodů.
Tým Martina Svědíka teď čekají tři domácí zápasy po sobě. Série začíná zítra s Kunicemi.

Sobota 10.15:  TIP DENÍKU 1
FK Pardubice
(2. místo, 43 bodů, skóre 44:22) – Kunice (3. místo,  38 bodů, skóre 39:20). Na podzim: 0:0.

Řeknete před milovníkem historie Kunice a hned vysype z rukávu: „Románský kostel sv. Máří Magdalény ze třináctého století.“
Středočeská obec se ale dovede blýsknout i jinak. Fotbalem. Ve třetí lize patří k těm nejnepříjemnějším protivníkům. Jména jako Hyský, Koubek nebo Tafat, která nastupovala v první lize, budí hrůzu.
Pardubice nyní mají ideální možnost, jak svého nejbližšího pronásledovatele odstřihnout. Pokud uspějí, bude ztráta Kunic na Svědíkův tým osmibodová.

Přesto pardubický kouč odmítá vzhledem k blížícímu se klání užívat slovo klíčové: „Pro nás je důležitý každý zápas a na svém hřišti chceme uspět vždycky. Pravdou ale je, že teď nás čeká nejtěžší soupeř, jakého jsme doma na jaře měli,“ uvědomuje si Martin Svědík.
Co vystihuje Kunice nejlépe? Podle Svědíka stačí říct jedno slovo: „Kvalita.“ A hned svoji myšlenku rozvádí. „Mají plno zkušených hráčů a dobrého trenéra,“ vyzdvihuje práci svého kolegy Zdeňka Haška.

Ten by ale měl mít nahnáno ze střelecké fazóny pardubického Davida Petruse.
Na začátku jara to s ním sice vypadalo bledě. Nečekaně začínal na lavičce. Ale v posledních dvou kolech ukázal naplno svoje přednosti, dal pět gólů. „Chtělo to nějaký čas, aby se dostal do pohody,“ hřeje Svědíka, že se jeho poklad znovu blyští.

Opět to je ten starý Petrus. Necháte mu metr prostoru a můžete jenom vztekle bušit do země, míč se třepetá v sítí.
Podobné pocity měl třeba před dvěma týdny Písek. V Pardubicích dobře bránil, držel bezgólovou remízu, jenže pak přišel na hřiště „král David“ a dvěma góly zajistil, že tři body zůstaly na východě Čech. A že to do té doby v Pardubické ofenzivě drhlo? „Neřekl bych. Soupeř k nám většinou jezdí hlavně s tím, že bude pozorně bránit. Je pak na nás, jak se s tím popasujeme. První poločas proti Písku nám nevyšel, ale nemyslím, že bychom měli za sebou vyloženě špatný zápas,“ ohradil se pardubický kouč.

Od Kunic ale čekejte i něco navíc. Tenhle tým se s pouhým zanďourem nespokojí. V sezoně  už soupeři nastřílel třikrát po pěti brankách.