Během základní části nejvyšší soutěže vyhrály pouze jednou, v nadstavbě teď potvrzují lepšící se formu. Hráčky FK Pardubice po vítězství v Brně a nad Duklou Praha přivezly plný počet bodů i z Liberce.

„Odehráli jsme velmi povedený první poločas, vytvořili jsme si spoustu šancí. Pak se hra celkově vyrovnala, ale náš tým se může spolehnout na gólostroj jménem Růžičková, která po krásné přihrávce od Hladíkové v 55. minutě otevřela skóre,“ řekl pardubický trenér Ondřej Bačo na klubovém webu.

Kristýna Růžičková se v nadstavbě trefila již pošesté. Výhru Východočeškám pak pomohla zachránit gólmanka Bára Beránková, která v 88. minutě chytila pokutový kop. „Chceme vyzdvihnout hlavně druhý zápas bez inkasované branky, což je práce celého týmu směrem dozadu a perfektně chytající brankářky,“ doplnil Bačo.

V posledním kole nastoupí Pardubice proti Lokomotivě Brno Horní Heršpice, zápas se hraje v sobotu 19. června od 15.30 hodin na stadionu Pod Vinicí. Právě na soupeře z Brna ztrácí fotbalistky Pardubic dva body a mohou je ještě vystřídat na předposlední pozici.