Příprava: FK Trutnov - FK Pardubice 1:1

Poslední přípravný zápas před startem nového ročníku třetí ligy ukázal, že toho ve Svědíkově ansámblu ještě dost drhne a neladí. Na půdě divizního rutnova vyválčily Pardubice jenom remízu.

Pokud ve středu chtějí porazit v poháru Letohrad a přivést Pod Vinici Spartu, podobný výkon jako v sobotu nejspíš stačit nebude.

Domácí Trutnov byl v prvním poločase nebezpečnější, ale dvě svoje šance nevyužil. Do vedení se dostaly po změně stran Pardubice. Přihrávka napříč vápnem skončila v 59. minutě u Fikejze, který ji uklidil do branky. Trutnov se dočkal vyrovnání o dvě minuty později, kdy se po standardní situaci trefil hlavou Marks. Těsně před koncem mohl nerozhodný stav zrušit Hruška, ale ze solidní pozice přestřelil pardubickou branku.

Fakta

branky: 61. Marks – 59. Fikejz. Rozhodčí: P. Prokop. Diváků: 70. Poločas: 0:0. Trutnov: FK Trutnov: Šťastný – Kejzlar, Kozák, Makovský, Syrovátka – Ficner, Musil, Mařas, Skála – Marks, Kamitz. Střídali: Groer, Hlava, Martínek, Hruška, Švejdar. FK Pardubice: Žák (65. Zavřel) – Hudec (46. Přibyl), Kopřiva (46. Tischler), Prorok, Javůrek – Jarosz (46. Hundák), Řezníček (46. Jeřábek, 72. Hudec), Kudrna (65. Řezníček), Kakrda (75. Jarosz) – Petrus (20. Fikejz), Brychta.

Martin Svědík, trenér Pardubic: „Podali jsme hodně špatný výkon. Dobrá nebyla defenziva a v prvním poločase nám moc nešla ani hra dopředu. Celé utkání bylo z naší strany nepovedené.

V prvním poločase dostali šanci hráči, kteří mají bojovat o základní sestavu a celá úvodní půlka byla hodně mizerná. Nebyl jsem spokojen s přístupem hráčů, se zodpovědností a ani s osobní odvahou. Ve druhé půlce jsme se herně zlepšili, do hry přišli Jeřábek, Tischler a hra se zvedla. Nedařilo se ale proměnit šance a na jeden gól se těžko vyhrává i s divizním soupeřem.

Jestliže chceme mít dobrou sezonu, musí se hráči vrátit zase na začátek, k mravenčí práci a začít od malých věcí. To momentálně nefunguje a potýkáme se s tím po celou přípravu. Je čas, abychom se probrali.“