Zazvonil zvonec a podzimu je konec. Tedy až na jednu výjimku. Pouze prvoligový dorost ještě vybíhá v těchto dnech na ligové trávníky, ostatní celky se uložily k zimní přestávce a mohou bilancovat. Z deseti celků v žákovských a dorosteneckých kategorií tři týmy přezimují na nejvyšší příčce. Ani ostatní se za výsledky nemusí stydět.

Dorost
Starší dorostenci v týmu U-19 statečně bojují pod taktovkou trenéra Jiřího Kovárníka v nejvyšší soutěži a i když se pohybují ve spodní polovině tabulky, sbírají cenné zkušenosti. Před sebou mají ještě dvě utkání, v sobotu se představí v Jihlavě, o týden později, přesně 7. prosince, sehrají jako poslední celek pardubického klubu domácí utkání, kdy jim soupeřem bude MFK Karviná.
Stejně staří hráči, ale z týmu U-19 B, přezimují na čele tabulky Východočeského přeboru, kde má sedmibodový náskok na druhé Vys. Mýto.
O kategorii níže, v týmu U-17, radost při pohledu na tabulku ligové tabulky skupiny A nevládne. Pardubičtí mladíci jsou na 12. místě se ziskem pouhých bodů, za nimi jsou již jen celky Příbrami a Varnsdorfu. Po velmi dobrém startu do soutěže, kdy měl tým po sedmi zápasech na svém kontě jen jednu porážku, přišla série šesti porážek v řadě. Na jaře je co napravovat…
Dorosteneckému týmu U-16 se dařilo o poznání lépe. Přestože tým ze šesti domácích utkání polovinu prohrál, dokázal vozit body i ze hřišť soupeřů. A tak má zápasovou bilanci vyrovnanou: 5 výher a stejný počet proher, k tomu 3 nerozhodné výsledky. Skvělý výkon podali hráči v nedávném utkání s lídrem tabulky, kdy na trávníku Sparty podlehli až brankou z penalty v závěru utkání…

Žáci
Nejstarší žákovský tým U-15 čeká radostná, ale také zavazující, zimní pauza. Tým vedený trenérem Klenzem je totiž na vedoucí příčce ligové soutěže! Ve skupině C za sebou nechal všechny soupeře, když v posledním kole předskočil dosud vedoucí Jablonec nad Nisou, který v posledním utkání ztratil doby za remízu v Liberci.
Také tým U-15 B patří k chloubám klubu, i on je na čele své soutěže, když mladí hráči sbírají zkušenosti v krajském přeboru.
Hráči z týmu U-14 také mohou podzimní sezónu považovat za vydařenou. Skončili na třetím místě, přičemž v posledním kole rozstříleli 5:0 Viktorii Žižkov, která je o jednu příčku výše.
Celky U-13 a U-12 sice nemají tabulku oficiálně vedenou na svazových stránkách,  ale oba se pohybují v horní polovině tabulky a mají i dobrou gólovou produktivitu, zakončily půlsezonu s aktivním skóre.
Rovněž žákovský tým U-13 B, který hraje krajský přebor, se pohybuje na vyšších příčkách, ale jeho bodová ztráta na pozice nejvyšší je už hodny velká.
Všechny celky teď čeká zimní příprava a od jara boj o vylepšení pozic v tabulkách a především snaha o další výkonnostní růst.