Ani na druhý a třetí pokus se nový kouč Pardubic Mojmír Trličík  neradoval z extraligového vítězství. Jeho družina v pátek nestačila na Litvínov (3:6), v neděli podlehla Vítkovicím (1:2).
Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se v dresu pátečních vítězů zaskvěl František Lukeš.

V pátek Pardubice nastoupily už bez beka Koláře, jenž odešel do Doněcku, a útočníka Beeche, s kterým klub ukončil smlouvu. Nadále mimo sestavu zůstal i Brendl.
Východočeši začali aktivně a Francouze ohrozili Krejčí a Somík. Na druhé straně zahrozil Jurčík a největší šanci měl v 7. minutě Lukeš, který se dostal do úniku, ale neprostřelil Salfického. Potom se Verva neprosadila při trestu Kočího, naopak v oslabení prověřil litvínovského gólmana Buchtele.

Při Ďalogově trestu už se domácí radovali, když po Lukešově přihrávce z levé strany otevřel skóre Hübl. Na konci úvodní části hrál Litvínov v oslabení tři proti čtyřem a Francouz se vyznamenal proti Bartkovi.

Hned po 35 vteřinách druhého dějství hosté vyrovnali, když po asistenci Krejčího překonal rychlou kličkou Francouze Hemský. Severočeši mohli odpovědět ve vlastním oslabení, když nebezpečně pálil po Lukešově akci Hübl. Ve 26. minutě už se ale prosadil dorážkou vlastní střely Lukeš. Ve 29. minutě  bylo opět vyrovnáno, když po Cetkovského přihrávce zakončoval u levé tyče volný Buchtele.

Litvínov ve 32. minutě zlomil vývoj zápasu definitivně na svou stranu. Při vyloučení Kočího se prosadil po Posmykově ideální přihrávce podruhé v utkání Lukeš a za 50 vteřin zvýšil Pšurný, jehož krásně uvolnil Frolík. Hosté si vzali oddechový čas a následně se marně snažili zkorigovat stav i při dvou vyloučeních kapitána Trávníčka.
„Bylo vidět, že domácí tým má v mužstvu pohodu a předvádí výborný hokej. My jsme půl zápasu hráli dobře, bohužel jsme si dali tři góly sami," uvedl zklamaný Ladislav Lubina, pardubický asistent trenéra.

V závěrečném dějství Litvínov rychle výhru pojistil. Ve 44. min. zakončil kombinaci prvního útoku Majdan. Další možnost měl Černý, následně sice hosté odolali při Ďalogově trestu, ale ve 48. minutě už upravil svou druhou trefou v utkání Pšurný na 6:2. „Posledních deset minut utkání došlo do šarvátek a už to bylo o ničem," uznal Lubina.
Hosté už jen snížili přesilovkovou brankou Starého.

V neděli pardubičtí hokejisté dlouho vedli brankou Barteka ze závěru první třetiny. V závěrečné části však o těsný náskok přišli; nejprve vyrovnal Polák a v 59. minutě rozhodl o vítězství Vítkovic Svačina. Kouč Trličík tak musel spolknout další hořkou pilulku, navíc od klubu, kde ještě nedávno trénoval.

Pardubice  –  Vítkovice  1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Fakta – branky a nahrávky: 19. Bartek (Krejčí, Kindl) – 55. R. Polák (Burger), 59. Svačina.
Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Kajínek, Podrazil.
Vyloučení: 4:4.
Využití: 1:1.
Diváci: 7782.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: M. Růžička – Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí, M. Drtina – Bartek, Krejčí, Starý – Cetkovský, T. Zohorna, Somík – Semorád, Kousal, Buchtele – Šagát, T. Nosek. Trenéři: Trličík a Lubina.
HC Vítkovice Steel:  Šindelář – R. Polák, Barinka, Rehák, Sloboda, Kuba, Malík, L. Kovář – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, Strapáč, R. Hruška – Szturc, Kolouch, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil.

Litvínov  –  Pardubice  6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Fakta – branky a nahrávky: 15. Hübl (Lukeš), 26. Lukeš (Hübl), 32. Lukeš (Posmyk), 32. R. Pšurný (Martin Frolík), 44. Majdan (Hübl, Lukeš), 48. R. Pšurný (J. Černý) – 21. Hemský (Krejčí, Starý), 29. Buchtele (Cetkovský), 51. Starý (Bartek).
Rozhodčí: Hribik, Lacina – Bejček, Charvát.
Vyloučení: 12:13, navíc Brejčák 5 min. a do konce utkání, Kousal do konce utkání.