Ti od sebe opisují… Oba naši zástupci v divizní soutěži mají v jarní části mnoho společného. Lépe řečeno, všechno. Oba vyměnili trenéry, oba překopali základní jedenáctku, oba zvládli úvodní duel a oba vyhráli poměrem 1:0. Jediný rozdíl byl v tom, že pardubické béčko mělo na rozjezd o poznání těžšího soupeře.

Živanice – Ústí n. O. 1:0
Domácí začali aktivně a ve 4. minutě po faulu na Macha zahrávali trestný kop. Gorolův pokus vytěsnil Mareček na roh. Ústeckou odpověď obstaral o tři minuty  později Vaňous, jehož střelu z voleje Ottmar vyrazil z prostoru tří tyčí.   Ve 22. minutě se dostal po rohovém kopu k míči Mach, kterému překazil radost blok hostujícího beka. V době, kdy živanická převaha upadala, se ale opřel z dvaceti metrů do míče Gorol a jeho skákavá střela doplachtila do sítě.

„Ústí bylo od začátku zalezlé  a čekalo na každé naše zaváhání. Vůbec jsem nebyl spokojený s hrou středové řady a především krajních záložníků. Příliš brzy se objevovali nahoře a tudíž se neúčastnili postupného útoku. Tím pádem nám zůstali dva středoví hráči. Navíc tím, že byli tak vysoko, každý ztracený míč otevíral prostor pro soupeře a a on nám do něj chodil. Proto působil protivník nebezpečně," zanalyzoval první poločas nový živanický trenér Josef Košátko.

Po změně stran se míč nejčastěji pohyboval ve středu hřiště. V 68. minutě poslal centr z trestného kopu do vápna Gorol a Strnad hlavičkoval vedle. V poslední dvacetiminutovce mělo Ústí více balon na noze, ovšem jeho příležitosti byly více méně náhodné. V 78. minutě živanická obrana zablokovala střelu Hudce. Prakticky vzápětí se snesl míč k nohám Vaňouse, ovšem ten správný okamžik prováhal a domácí odkopli na roh. V závěru si Živanice bez problémů tři vstupní body pohlídaly.
„Věděli jsme, že nesmíme udělat chybu, aby soupeř nevyrovnal. Jsem si vědom, že utrpěla fotbalová krása, nicméně v tomhle utkání účel svědčil prostředky. Nejdůležitější bylo, abychom dobře odstartovali, což zajišťovali tři body. A to se povedlo," konstatoval potěšeně Košátko.

Fakta
Branka: 35. Gorol.
Rozhodčí: Dujsík (Opatovice).
ŽK: 2:1.
Diváci: 160.
Poločas: 1:0.
TJ Sokol Živanice: Ottmar – Mocanu, Novák, Ferčák, Pavlásek – Buriánek, Strnad, Gorol (90. Hamák), Janecký (89. Novotný) – Mach (74. Krejčík), T. Kakrda (58. Polák).
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Mareček – Kaláb, Felgr (84. Ráb), Hudec, Tomášek – Skalický (46. Kukla), P. Falta (89. M. Falta), Nágl, L. Smejkal – Vaňous, Motl (74. Langer).

Pardubice B – Dobrovice 1:0
Jak na protivníka se soupiskou prošpikovanou   exligovými fotbalisty? Prostě se posílit o hráče širšího kádru áčka! Do první šance se ve 12. minutě dostal Klátil, jenže  Kanaval byl u míče dříve a následnou střelu Šejvla k tyči hostující brankář vyrazil. V 18. minutě byl po centru Jarosze v další šanci Klátil, ale mířil nad. Ve 21. minutě se poprvé osmělili hosté a Patočkovu střelu k tyči Ptáček s námahou vyrazil na roh. Ve 31. minutě po trestném kopu hlavičkoval nebezpečně jeden z dobrovických hráčů, ale Ptáček opět držel. Chvíli před přestávkou po centru Jarosze se již chystal na střelu Klátil, ale dobrovický bek těsně před ním ukopl míč na roh. Po jeho rozehrání chyběl jen kousek k zakončení Tischlerovi a po něm Kopřivovi.

Na začátku druhé půle, přesně v 50. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Po Kombinační akci, kdy Řezníček vysunul do pravého křídla Jarosze a jeho ideální centr tentokrát již Klátil na přední tyči dostal za záda Kanavala.  V 53. minutě nechybělo mnoho k vyrovnání, ale bezchybný Ptáček v domácí bráně čaroval i nadále a křížný pokus Froňka vyrazil. V 68. minutě měl šanci střídající Vajgl, ale Ptáček byl opět na místě. V 75. minutě mohli domácí přidat pojistku. Po další přesné nabídce Jarosze Sklenář a za ním stojící Klátil míč mezi tři tyče neuklidili. V 84. minutě zahrozil střídající Vanžura, ale Kanaval míč vyrazil a Sklenář se k dorážce nedostal. Závěr  patřil hostům, Ptáček se v bráně překonával a čisté konto udržel. V nastavení ještě domácí nedotáhli brejk do otevřené obrany, což jim ovšem nevadilo. Protože tři cenné body byly na světě.