Nebyli jsme horší, ovšem prohráli jsme. Tato věta už skoro vyzní jako klišé. Lze se s ní setkat na všech fotbalových úrovních. Někdy má posloužit jako alibi, ale co když je to pravda? Čert, aby se v tom vyznal! Každopádně po druhém kole krajského přeboru se na ní shodli tři trenéři ze čtyřech.

Holice i Pardubičky prohrály 0:2, Horní Jelení v derby v Moravanech 0:4. A jelikož se fotbal hraje na góly, jen Kaluža si může říct: Je mi jedno, kdo byl lepší, nebo že se jednalo o vyrovnaný střet, hlavně že jsme vyhráli…
Po dvou kolech mají Moravany plný počet bodů. Holice i Pardubičky poloviční a Jelení se krčí u dna s nulou.

Lanškroun – Holice 2:0
Václav Velinský, trenér Holic: „V bouřlivé, a místy až nenávistné atmosféře, jsme sehráli solidní zápas. Byli jsme jasně lepší než domácí tým, ale udělali jsme jednu hrubou chybu, kdy jsme při standardní situaci nepokryli hráče. Tato branka vlastně utkání rozhodla. Ke druhé se vyjadřovat nebudu, stejně tak k výkonu byznysmenů ve žlutém. My jsme si vypracovali spoustu střeleckých příležitostí i několik vyložených šancí. Nastřelili jsme břevno, domácí vykopávali míč z brány, dokonce jsme gól i vstřelili, ale k údivu všech nebyl uznán. Klukům v podstatě není co vyčítat, snad jen to neproměňování šancí a slabý důraz v pokutovém území. No co, život jde dál. Musíme se nyní co nejlépe připravit na další zápas. Ale do Lanškrouna vzkazuji Sportu zdar…"

Moravany – Hor. Jelení 4:0
Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „I když konečný výsledek vypadá pro hostující tým hrozivě, tak hra minimálně v prvním poločase takovému rozdílu ve skóre v žádném případě neodpovídala. Jednalo se o zápas dvou rozdílných poločasů. První patřil hostům a jen kvůli jejich tragické koncovce a samozřejmě kvalitě našeho gólmana Brandy svítil na ukazateli skóre před změnou stran bezbrankový stav. Do druhé půlky již nastoupil tým, který znám. Zlepšil se pohyb všech hráčů, vyhrávali jsme osobní souboje a dostávali soupeře pod tlak, ze kterého pramenily jeho chyby. Hned to první zaváhání potrestal v 55. minutě náš snajpr Poláček . Za dalších šest minut dorazil do sítě hlavičku Poláčka na správném místě číhající Kříž. V 75. minutě předložil Beran míč nabíhajícímu Křížovi a vedli jsme 3:0. Poslední gól přidal ihned po naskočení na hřiště a při svém prvním kontaktu s míčem Marek Lukas.

Řekl, bych krutá prohra pro Jelení. Za první poločas si ji určitě nezasloužilo. Bylo nám více než vyrovnaným soupeřem. Pravda, svojí laxností jsme to protivníku umožnili. Velice mě těší, že do rozjetého vlaku dobře naskočili všichni mladí střídající hráči. Určitě neřekli své poslední slovo."

Roman Hendrych, hrající trenér Jelení: „Zápas se mi hodnotí velice těžko. Po prvním poločase jsme měli vést 3:1 a ve druhém by se všechno vyvíjelo jinak. Jenže po přestávce jsme začali špatně. Po mojí chybě jsme zbytečně inkasovali a v tu chvíli bylo po nás. Moravany se dostaly do klidu a vývoj zápasu už kontrolovaly. Nasypaly nám ještě tři góly. Konečný výsledek je pro nás strašně krutý, protože herně jsme rozhodně horší nebyli. Bohužel nejsme schopní dát gól a na druhou stranu hloupé dostáváme. To jsou všechny indicie pro vyslovení termínu nováčkovská daň…"

Svitavy – Pardubičky 2:0
Luboš Pilař, trenér Pardubiček: „Utkání ve Svitavách jsme odehráli velmi slušně, ale bohužel jsme neuhlídali dvě standardní situace. To rozhodlo, že jsme jeli domů s prázdnou. Jinak si troufnu říct, že jsme byli domácím více jak vyrovnaným soupeřem. Minimálně bod bychom si zasloužili. Ještě více než bodová ztráta mě ale mrzí zranění Münzbergera. To je pro nás velmi citelné oslabení do dalších podzimních zápasů."