Zatím totiž mají jarní část rozehranou výtečně. Ze čtyřech zápasů vydolovali šest bodů za tři remízy a výhru na půdě v té době čtvrtého Ústí.

Neděle 16.30: TIP DENÍKU 1
FK Pardubice B (12. místo, 22 bodů, skóre 32:34) – FK Trutnov (16. místo, 10 bodů, skóre 14:40). Hřiště číslo 2. Na podzim: 2:1.

Pardubičtí mladíci v minulém kole trochu překvapivě zvítězili na půdě na jaře neporaženého Ústí nad Orlicí.  Většina trenérů chce výhru z venku potvrdit doma. Ten pardubický bude mít ideální příležitost proti poslednímu.
„Nechci předbíhat, ale pokud by se nám podařilo Trutnov porazit, byla by to super záležitost. Každopádně uděláme vše proto, abychom získali tři body,“ má jasno trenér Josef Krupička.

„Ačkoliv se to nezdá, ve hře je z pohledu jeho týmu solidní jackpot. Pokud totiž rezerva zvítězí, dotáhne se na silný střed tabulky. A to je po podzimu pro zachraňující se tým ta nejlepší zpráva.

„Moc dobře o tom víme. Pokud zůstane v hlavách kluků, že musejí ke každému soupeři nastupovat s pokorou, nemám o výsledek v náš prospěch větší obavy. Navíc tím, že bychom se dostali do klidnějších vod tabulky, vyletěla by nahoru naše psychika. No a už bychom nenastupovali ke každému zápasu pod tlakem,“ vysvětluje pardubický kouč.

Z jeho slov lze odtušit, že nesmí nastat sebemenší podcenění Trutnova. A jeho ovečky se nesmí ohlížet ani na to, že celek z prahu Krkonoš získal v jarní části pouhé dva body za domácí remízy s Ústím nad Orlicí a hradeckým béčkem. 

„Pochopitelně nesmíme Trutnov podcenit. Naposledy sice prohrál doma 0:7 s jabloneckou rezervou, ovšem to nesmíme brát jako nějaké měřítko pro nedělní zápas. Bylo by hloupé toto utkání nezvládnout a dostat se do stejných problémů jako před začátkem jara. Mementem nám budiž pražská Sparta, která prohrála doma s Příbramí. Zkrátka, hráčům budu vtloukat do hlav, aby si uvědomili, že Trutnov je pořád divizní manšaft,“ apeluje Krupička.

Je tu přece jedna odchylka od Sparty. Pardubická juniorka, když prohrává, dokáže zápas při nejmenším dotáhnout k remíze.
„Je paráda, že zatím každý zápas kluci dokázali zvládnout a změnit jeho nepříznivý vývoj. Ukazuje to na vysokou morálku týmu. V posledních dvou zápasech na tom má velkou zásluhu zkušená stoperská dvojice Zdeňka – Hudec. Byl bych rád, aby to pokračovalo. I když. Byl bych radši, abychom se proti Trutnovu dostali do výraznějšího vedení a kluci mohli hrát uvolněněji,“ dodal na závěr.