Těžší zkouška, jak na sobě hráči Pardubic přes Vánoce makali, ani přijít nemohla. Zimní Tipsport ligu začne šestý celek Fotbalové národní ligy dnes od 10 hodin proti Mladé Boleslavi. Zápas navíc bude přímým přenosem vysílat ČT Sport.

„Celkem nás může čekat až jedenáct zápasů. Máme mladé mužstvo, které potřebuje stále sbírat zkušenosti, takže takový program je pro nás ideální," pochvaluje si trenér Jiří Krejčí.

Zima by mu měla napovědět, kdo pro sebe urve post brankářské jedničky, jestli ho udrží Luděk Frydrych, nebo ho předskočí kometa konce podzimu Milan Knobloch. Další krok nahoru by měl udělat Afričan Joel Kayamba.

Mladá Boleslav je po podzimu v Gamrinus lize třetí. Ve středu trenér Karel Jarolím svoje hráče vytáhl na kondiční testy. „Zažil jsem jich už docela dost, ale pokaždé mě dovedou rozhodit. No, aspoň se už konečně vyspím," radoval na klubovém webu kapitán Lukáš Magera, že má všechno za sebou. Boleslav v zimě opustil Zahustel, který odešel do Sparty a Bořil (Slavia). Místo nich ze Sparty dorazili Přikryl a Pauschek, plus mladý teplický obránce Takács. Karel Jarolím pak plánuje přes zimu vyzkoušet finského mládežnického reprezentanta Daniho Hatakku. Ten by proti Pardubicím měl dostat na hřišti hodně minut…