Ještě před turnajem firemních fotbalových týmů z Pardubicka, který se uskuteční 16. dubna v Pardubicích, jsme se ptali šéfů firem, lídrů a kapitánů, kteří dostali sportovně laděné otázky. Jak odpovídal zástupce fotbalového týmu Správa a údržba silnic Pardubického kraje Jiří Mašík?

Co vás vedlo k účasti v Zaměstnanecké lize Deníku?
Byli jsme osloveni Deníkem , jen jsme zjistili zájem a šli do toho. Já jsem byl jako sportovec určitě pro, líbí se mi takové aktivity.

Zaměstnanecká liga Deníku - logo.Zaměstnanecká liga Deníku - logo.Zdroj: DENÍKJdete do turnaje s cílem vyhrát, nebo u vás platí „coubertinovská“ slova o tom, že hlavní je se zúčastnit?
Určitě jdeme se zúčastnit s cílem vyhrát (smích).  Ne, když jsme viděli úroveň některých týmů, tak si úplně nejvyšší ambice nedáváme. Na druhou stranu se nám letos sešel solidní tým a budeme bojovat. Zase se jen tak vyprdět nejdeme.

Můžete přiblížit váš tým? Kdo bude postrachem soupeřů?
Právě jak jsem psal, podařilo se nám dát dokupy tým kolegů, co mají s fotbalem nějakou zkušenost. Já jako hokejista jim budu dělat pití, svačinku a povzbuzovat je. A střídat, jen když polezou po čtyřech (smích). Budeme spoléhat na naše špílmachry Rosťu Šprince a Martina Haška.

Pokud se s kolegy bavíte o fotbale, co (za klub, soutěž, hráče…) nejčastěji rozebíráte?
Oni pracují na jiných střediscích, tak se tolik nevidíme, ale jinak probíráme sport všeobecně. Samozřejmě i účast Pardubic v nejvyšší soutěži.

Třetí ročník Zaměstnanecké ligy Deníku v Pardubickém kraji ovládl tým Foxconnu.
ZAMĚSTNANECKÁ LIGA: Foxconn málem odjížděl s prázdnou. Nakonec bral titul

Čistě hypoteticky: kdybyste měl možnost vzít do mužstva některou ze současných fotbalových hvězd, na koho byste ukázal?
Mě osobně se nejvíc líbí Leo Messi. Je to šikula. Zkusím mu zavolat, jestli by toho 16. dubna neměl čas (smích).

Nejlepší tým Zaměstnanecké ligy Deníku si za odměnu může vybrat zájezd na fotbal. Který zápas v Evropě vás láká vidět?
Už dlouho se chystáme na Bayern Mnichov, hlavně na tu skvělou atmosféru na jejich stadionu. Tak třeba Bayern versus Dortmund by byl super. Ale i Barcelona proti Realu je hodně lákavá.