Mezi jedenáctým Letohradem a posledními Moravany je rozdíl dvou bodů, stát se tedy může cokoli. V nejhorší pozici jsou i přes nedělní výhru nad Českou Třebovou právě Moravany. Aby se udržely, musejí vyhrát na půdě druhých Živanic a ani to jim nemusí stačit. Přímý souboj čeká na Letohrad a Litomyšl, přičemž hostující Jiskře zajistí setrvání v přeboru také nejspíš pouze vítězství. Letohradské béčko v notně posíleném složení vyhrálo důležitý souboj ve Stolanech, čímž si pozici hodně vylepšilo, ale jásat ještě nemůže.

Skuteč nyní utržila šestibrankový příděl v Prachovicích, záchranu si však může stále zajistit bez ohledu na výsledky soupeřů, pokud v posledním kole porazí Dobříkov. Totéž platí o České Třebové, která přivítá Prachovice, a o Stolanech, jež budou o body bojovat v Poličce. Jak vidno, variant a kombinací je celá řada, s výjimkou zmíněných Moravan si každý z ohrožených může vybojovat udržení sám.

Na opačném pólu tabulky se pořadí od prvních Holic po pátou Moravskou Třebovou už nezmění. V Holicích oslavovali hráči i fanoušci postup do divize, ale pochopení pro to neměli Moravskotřebovští, kteří si po kvalitním výkonu odvezli všechny body zásluhou přesné trefy Aberleho. Druhou příčku jistě obsadí Živanice, které ve druhé půli rozmetaly litomyšlské sny o vylepšení situace na chvostu tabulky.