Živanice – Olympia 1:3
Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „Stejně jako na podzim, tak i v tomto zápase nám rozhodčí předvedli, kdo vládne českému fotbalu. Jejich arogance, posměšné úšklebky a především předvedený výkon degraduje veškerou trenérskou práci. Do zápasu jsme šli s odhodláním zvítězit, leč již v 6. minutě po neodpískaném faulu na našeho hráče a následně vymyšlené standardní situaci se hosté ujali vedení. Druhý gól z rohu po faulu viděli snad i zaměstnanci v přilehlém zemědělském družstvu. Následovalo vyloučení našeho hráče a další gól z ofsajdové pozice. A to je jen zlomek toho, co se na hřišti v prvním poločase dělo. I přesto jsme se snažili hrát fotbal a do slibných příležitostí jsme se párkrát dostali. Do druhé půle jsme šli s odhodláním předvést slušné divácké atmosféře, že i v deseti se dá s tímto soupeřem hrát. Snad to diváci ocenili. Tento zápas musíme hodit za hlavu a soustředit se na zbývající tři kola, která máme před sebou."
Miloš Sazima, trenér FC Olympia Hradec Králové: „Začali jsme aktivně, z čehož jsme po zásluze vytěžili dvě branky. Když se nesmyslně nechal vyloučit domácí Gorol za nemístné poznámky k rozhodčímu, které musela slyšet celá tribuna včetně lavičky domácích, tak jsme přežili jedinou šanci soupeře v první půli a v jejím závěru jsme opět po standardní situaci, tentokrát po rohu, udeřili. Tím jsme definitivně utkání rozhodli. Bohužel jsme si nepohlídali začátek druhého poločasu, kdy jsme nechali domácí po jednoduché akci snížit. Nicméně celý zápas jsme měli více méně pod kontrolou a dokráčeli jsme si pro kýžený postup."

Poprava Živanic za třicet minut
Hotová poprava Smiřický. Tato hláška z filmu Tankový prapor by se dala po víkendu převést na fotbalové trávníky ve znění: Hotová poprava Živanic…
V utkání domácích s Olympií Hradec Králové (1:3) se ukázalo, jak velkou moc mají ve fotbale rozhodčí. Ryba v tomto sportu nesmrdí od hlavy ale od ligy!
„Byla to tragikomedie v přímém přenosu. Co si mohou dovolit rozhodčí ve čtvrté soutěži je vrchol. Z jejich strany to bylo něco šílené. Jakékoliv mužstvo, i z první ligy, by nemělo v sobotu šanci proti Olympii uspět. V první půli nás vůbec nenechali hrát. Všechny situace pískali proti nám. Hosté šli po teči ve zdi do vedení, při druhém gólu si pomohli faulem. Navíc Gorol tendenční řízení neunesl a dostal červenou. Za třicet minut nás popravili způsobem, který jsem za dobu, co se pohybuji po fotbalových trávnících, neviděl," kroutí hlavou živanický asistent Jaroslav Kratochvíl.

Trutnov – Dvůr Králové 0:6
Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Dvůr vyhrál derby zcela zaslouženě. Přehrál nás ve všech směrech, prokázal větší touhu po vítězství. Náš tým bohužel zápasu nedal to, co by měl a já jsem z výkonu celého mužstva velmi zklamán."
Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme body, ale takový výsledek jsem nečekal. Zápas určitě hodně ovlivnil úvod, kdy se nám podařilo skórovat v první minutě a pak jsme trestali chyby domácích. O přestávce jsem nabádal mužstvo, aby hrálo stále zodpovědně, a opět nám vyšel začátek poločasu. Myslím, že pak už jsme zápas dohráli v klidu. V první řadě to hráči odpracovali, na druhém místě byla zodpovědnost a nakonec i individuální výkony Fejka či Kruliše. Obranná řada včetně gólmana fungovala velice dobře."

Jablonec n. J. – Jaroměř 3:1
Jiří Lebedinský, předseda FK Jaroměř: „Nevyšel nám začátek zápasu a brzy jsme prohrávali o dvě branky. Teprve dvougólové vedení domácích nás probralo z letargie a začali jsme hrát. I přes snahu ve druhém poločase je vítězství domácích zasloužené, nicméně jaroměřští hráči se nemají za co stydět a odjíždějí z Jablonce s hlavami nahoře."

Semily – Letohrad 0:5
František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Snad důležitost tohoto utkání nám v úvodu svazovala nohy. Nebyli jsme schopni třikrát po sobě si přihrát, hráli jsme zbrkle a zbytečně ztráceli spousty míčů. Dařilo se nám ovšem z nabídnutých šancí skórovat a přinášet klid na naše kopačky. Poločasové skóre 3:0 předurčovalo poklidné dohrání zápasu. Důležité vítězství, které se nerodilo lehce, a kterého si velice vážíme."

Turnov – Ústí n. O. 1:0
Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „Úvod utkání se nám bohužel nepovedl. Hned v 5. minutě utkání jsme zbytečně inkasovali. Někteří hráči nebyli dostatečně připravení na úvod zápasu a to nás stálo body! Ve zbytku utkání jsme byli lepším týmem i s přispěním soupeře, který hrál od 18. minuty v deseti. Snažili jsme se hrát fotbal, vytvářeli si šance, ale proměnit se nám je nepovedlo. Pokud nevstřelíme branku nemůžeme nikdy vyhrát."