Neumí. Pardubice proti fotbalistům Ústí nad Labem zkrátka zahrát nedovedou. Prohrály s ním dvakrát v minulé sezoně a teď  zase.

Nepomohla ani velká bouře v sestavě. Poprvé v sezoně vsadil trenér Jiří Krejčí na hru s jedním útočníkem. Premiérově vedle sebe naskočili mladí stopeři Ondřej Vencl s Martinem Šejvlem, kouč vynechal i krajního záložníka Tomáše Pospíšila a od první minuty nastoupil Lukáš Rešetár, byť hrál večer před zápasem futsal. Do branky se po trestu navíc vrátil Luděk Frydrych.
Všechno marné. „Můžu být spokojen maximálně s prvními patnácti minutami. Pak přebralo iniciativu Ústí," prohlásil domácí trenér.
Ano, na začátku jeho svěřenci soka pěkně zmáčkli. Rešetár dělal trhací kalendář z obránce Benčíka. Na druhé straně hýřili pohybem David Norek s Martinem Hundákem.
Střelu Petra Kudrny vykopl z brankové čáry jeden z bránících ústeckých hráčů, Jan Jeřábek pak netrefil přesně prudký centr Rešetára.
A to byl konec. Šlus. Ende. Pak začalo řádit Ústí. „S předvedeným výkonem a hrou jsem hodně spokojený.  Naše vítězství mohlo být klidně i vyšší, drželi jsme míč a vytvářeli si šance," sebejistě zahlásil trenér Lukáš Přerost. Měl pravdu.
Pekelné potíže dělal Pardubicím hlavně Pavel Moulis.
Dvě tutovky hostí báječně zlikvidoval Frydrych, ale v 59. minutě neměl nárok. Jeřábek ztratil uprostřed hřiště míč a brejk zakončil gólem Tomáš Jursa. Však se také trenér Krejčí pěkně rozčiloval: „Víme, že má Ústí rychlá křídla. Pustit ho do takového brejku, to je smrt."
V nastavení pak byl blízko vyrovnání Vencl, jenže jeho střela zpoza vápna cinkla do levé tyče, pak do pravé a vyletěla z brány. „Je to velká škoda, ale musím uznat, že by to nebylo spravedlivé," procedil zklamaný Krejčí.

FK Pardubice - FK Ústí nad Labem 0:1
Fakta – branky: 59. Jursa.
Rozhodčí: Marek – Kordula, Kříž.
ŽK: 1:0 (Vencl).

Diváci: 526.
Poločas: 0:0.
FK Pardubice: Frydrych 7 – Přibyl 7, Vencl 6, Šejvl 6, Norek 6 – Rešetár 6, Kudrna 5, Řezníček 4 (60. Fusek 6), Jeřábek 5, Hundák 4 (71. Dostálek) – T. Kakrda 3 (46. Pospíšil 4). Trenér : Krejčí.
FK Ústí nad Labem: Novák 6 – Zeman 6, Zukič 8, Valenta 7, Benčík 5 – Martykán 6, Jursa 7 (87. Pavlata), Peterka 7 – Moulis 8 (89. Vacek), Veverka 6, Leibl 4 (56. Smola 6). Trenér: Přerost.

„Šejba mi říkal, ať se nepo…"

Měl mít stopku do konce podzimu. Ale Odvolací komise FAČR jeho trest za prokopnuté dveře a následný neoprávněný start zrušila a pardubický brankář Luděk Frydrych mohl poprvé od konce října zase chytat druhou ligu. „Moc jsme tomu nedával, že se na podzim dostanu ještě na hřiště," přiznal.
Veterán Martin Shejbal, který se před sezonou přesunul do role trenéra brankářů a  místo jedničky musel zaskakovat, tak měl zase volno. Neodpustil si ale rýpnutí. „Při rozcvičce mi říkal: Kdyby ses necítil, tak věci s sebou nemám. Ne, že se z toho pos…," usmíval se Frydrych.
Proti Ústí si vedl fantasticky, zlikvidoval tři tutovky. Jenže radost nakonec neměl: „Návrat mi dost zhořkl, jsme bez bodu. Kdybychom srovnali aspoň na 1:1, byl bych rozhodně spokojenější."
V nastavení si už myslel, že střela Ondřeje Vencla zaplula po odrazu od tyče do ústecké brány: „Už jsem klečel, radoval se. Ale míč běžel po čáře a vyjel o druhou tyč z branky."
Sám inkasoval v 59. minutě. „Přesouval jsem se proti střelci a on mi balón zakroutil do protipohybu, trefil ho krásně. Už jsem se na tu střelu nedostal," litoval míče ve své síti.