Problémy se střelbou jsou vyřešeny. Definitivně. Pardubice ve FNL naskočily do rychlíku, kterým by si přály jezdit každý víkend. Dávají góly, přestaly hloupě inkasovat a fotbalem baví.

V neděli do Prahy pojedou v roli jasného favorita, Vyšehrad se topí v krizi. Po solidním začátku zamrzl, od Východočechů se čeká, že svoji formu potvrdí a konečně se dostanou do plusu i v tabulce pravdy. „Řeči o povinných bodech já moc rád ale nemám. Druhá liga je tak vyrovnaná, že se může stát cokoliv," vybízí k obezřetnosti trenér Jiří Krejčí. A že budou jeho hráči najednou pod tlakem a venku musí? On zůstává v klidu: „V první řadě se budeme snažit, aby se kluci pod nějaký tlak vůbec nedostali. Ono se toho zase tak moc nemění, chceme vyhrát vždycky, takže i teď."

Faktem ovšem je, že Vyšehrad se trápí. Tým, který vede legenda Sparty Jiří Novotný, nebodoval pět zápasů po sobě, za tuhle dobu vstřelil jediný gól a naposledy nafasoval třígólovou nálož v Hradci.

Pardubice se zase od 18. září chlubí průměrem dvou vstřelených branek na utkání.
Žehrání na smůlu v koncovce je pasé. Teď tým dává góly.

Útočná síla navíc roste. Do zápasu už může zasáhnout míčový kouzelník Joel, nezvykle dlouho je fit Klátil a zlepšuje se, uzdravil se i čamrda Fusek.

Navíc v zápasovém režimu je i útočná jednička Michal Petráň. Minulý týden nenastoupil kvůli pěti stehům na patě a Pardubice stejně nastřílely tři góly. S ním v sestavě budou ještě nebezpečnější. „Celý týden už normálně trénuje. K dispozici už bude," potvrzuje i Krejčí. „Má nastřižené kopačky a přes jizvu tam bude mít ještě nějakou výstelku, aby ho každý pohyb nebolel," přibližuje starosti kolem útočníkovy nohy trenér.

Těší ho, že najednou má vepředu z čeho vybírat. Fusek minulý týden nastoupil na druhou část zápasu, dal gól a utavené vlašimské obraně dělaly jeho rychlé nohy velké problémy. „Je škoda, že kvůli zranění ztratil dva měsíce, má ještě tréninkové manko, celý zápas by asi nevydržel, takže tahle role se pro něj vyloženě nabízí. Jsme rozhodně rádi, že se marodi dávají dohromady, najednou máme v útoku varianty," těší Krejčího.

Takže všechno ideální? Ne tak úplně. Pomalu se rozpadá se obrana. Na začátku sezony vypadl David Přibyl, nedávno Tomáš Pospíšil. Defenzivní čtyřka nastupuje ve složení Šejvl, Vencl, Kopřiva, Kakrda. Pokud by jeden z nich vypadl, najednou by moc nebylo kam sáhnout. „To by byl už problém. Ale těžkou hlavu si z toho rozhodně nedělám, pracujeme s tím, co máme a s tím, co přijde," pokrčí rameny pardubický kouč.